Reklama

Jest kanalizacja w Krzywosądowie i Żychlinie. Mieszkańcy muszą się podłączyć do sieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jest kanalizacja  w Krzywosądowie i Żychlinie. Mieszkańcy muszą się podłączyć do sieci - Zdjęcie główne

archiwum gminy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się budowa kanalizacji w Krzywosądowie i Żychlinie. Teraz mieszkańcy muszą podłączyć się do sieci. Jest wyznaczony określony termin.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Krzywosądowie (II etap) i Żychlinie dobiegła końca.

Inwestycja pochłonęła 1,2 mln zł.  Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości miliona złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Jakub Wawrzyniak z siedzibą w Tuliszkowie.

- Prace prowadzono w Krzywosądowie, gdzie realizowano drugi etap oraz Żychlinie. W sumie w ramach inwestycji wybudowano około 3,0 km kanalizacji sanitarnej - informuje wójt Marek Zdunek.

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmował wykonanie: kolektorów grawitacyjnych, odgałęzień kanalizacyjnych, rurociągu tłocznego i  przepompowni ścieków.

- Dzięki realizacji zadania możliwość przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej uzyskało 40 budynków mieszkalnych - mówi Marek Zdunek.

Kiedy trzeba podłączyć się do sieci?

Teraz właściciele posesji w tych dwóch miejscowościach muszą podłączyć się do sieci. Prace przyłączeniowe należy wykonać jednak  z zachowaniem konkretnych warunków. O co chodzi?

- Rurociąg wychodzący z budynku należy bezpośrednio połączyć ze studzienką kanalizacyjną przyłączeniową. Niedopuszczalne są włączenia poprzez zbiorniki bezodpływowe (szamba). Wody opadowe nie mogą być odprowadzone do kanalizacji sanitarnej. Odprowadzanie "deszczówki" przyłączem kanalizacji sanitarnej będzie karane – wylicza Andrzej Mastalerek, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Gołuchowie.

Odbiór przyłącza należy zgłosić. Co ważne zgłoszenia należy dokonać po wykonaniu podłączenia budynku, ale przed zasypaniem wykopu.

 – Zgłoszenia odbioru przyjmuje Zakład Usług Komunalnych w Gołuchowie, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 14.00 (biuro: 62-7617636, inkasent: 788-670-790). Sporządzenie protokołu odbiorowego jest bezpłatne, lecz obowiązkowe  – przypomina Mastalarek.

Przyłączenia do kanalizacji sanitarnej należy dokonać do dnia 30.04.2023 r. Opłaty za ścieki (abonament, jak i zużycie) będą naliczane od dnia podłączenia.  Z kolei od dnia 1 maja  obejmą one także posesje nieprzyłączone jeszcze do kanalizacji.

- W przypadku korzystania wyłącznie z własnego ujęcia wody, należy bezzwłocznie opomiarować własne ujęcie wody w celu naliczania ilości odprowadzanych ścieków. W przeciwnym razie, będzie naliczana opłata ryczałtowa uzależniona od ilości zameldowanych w budynku osób – tłumaczy dyrektor ZUK.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy