Reklama

Kiedy będą konsultacje w sprawie nowych ulic na wsiach w gminie Pleszew?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kiedy będą konsultacje w sprawie nowych ulic na wsiach w gminie Pleszew? - Zdjęcie główne

Władze Pleszewa przesunęły termin konsultacji, które miały odbyć się w styczniu w sześciu sołectwach: Bógwidze, Korzkwy, Kuczków, Lenartowice, Pacanowice oraz Ludwina

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Pleszewa przesunęły termin konsultacji dotyczących wyodrębnienia ulic, które miały odbyć się w styczniu w sześciu sołectwach: Bógwidze, Korzkwy, Kuczków, Lenartowice, Pacanowice oraz Ludwina.

Przypomnijmy: o planowanych konsultacjach w kilku wsiach w gminie Pleszew pisaliśmy już kilkukrotnie

Konsultacje społeczne na wsiach w gminie Pleszew są konieczne z powodu zmiany prawa

Chodzi o uporządkowanie kwestii adresów, ulic i numeracji w poszczególnych miejscowościach. 

Przypomnijmy: w poprzednich latach - zgodnie z przepisami - poszczególne wyodrębnione części wsi mogły mieć swoją numerację. I tak, np. mógł istnieć równocześnie adres „Tomaszew nr 200” oraz „Korzkwy nr 200” - mimo iż formalnie była to wciąż ta sama miejscowość.

Z czasem doszło jednak do zmiany polskiego prawa, które nakazuje uporządkowanie tej kwestii - i tak wspomniane części miejscowości nie mogą mieć już identycznej numeracji - w obrębie tego samego sołectwa.

Stąd właśnie zmiany - i konieczność uporządkowania numeracji - w obrębie danej jednostki pomocniczej samorządu. Aby do tego doszło, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych.

Jak pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku, termin konsultacji społecznych zaplanowano początkowo od 2 do 16 stycznia 2023 r. na terenie sołectw: Bógwidze, Korzkwy, Kuczków, Lenartowice, Ludwina, Pacanowice.

Kiedy odbędą się konsultacje na wsiach w gminie Pleszew?

Czas jednak minął, a konsultacji nie było. Dlaczego? Jak się okazuje, władze urzędu zdecydowały, że przeniosą je ostatecznie na luty.

- W celu sprawnego przeprowadzenia konsultacji społecznych postanowiono, aby przeprowadzić je na zebraniach z mieszkańcami wsi i osiedli, które odbędą się w lutym 2023 roku - informuje pleszewski urząd.

Przypomnijmy: zebrania osiedlowe i sołeckie w Mieście i Gminie Pleszew to stała część początku każdego roku.

Mieszkańcy wszystkich wsi na terenie gminy oraz mieszkańcy osiedli w Pleszewie mogą wówczas nie tylko wysłuchać sprawozdania burmistrza z minionego roku, ale również przedstawić swoje problemy, z którymi borykają się na co dzień. W ubiegłym roku spotkania po raz pierwszy wróciły "w pełni" - po pandemii.

W których wsiach w gminie Pleszew odbędą się konsultacje społeczne?

Planowane zmiany będą dotyczyć mieszkańców kilku sołectw.

Poniżej ich wykaz - wraz z terminem zebrania wiejskiego:

  • Józefina i Kotarby - sołectwo Bógwidze - zebranie zaplanowano na 21 lutego na godz. 19.00
  • Tomaszew - sołectwo Korzkwy - zebranie zaplanowano na 22 lutego na godz. 17.00
  • Chrzanów - sołectwo Kuczków - zebranie zaplanowano na 28 lutego na godz. 19.00
  • Przepadłe, Przydziałki, Sulęcin, Śmieja Młyn - sołectwo Lenartowice - zebranie zaplanowano na 21 lutego na godz. 17.00
  • Gminka, Karczemka - sołectwo Ludwina - zebranie zaplanowano na 28 lutego na godz. 17.00
  • Pardelak - sołectwo Pacanowice - zebranie zaplanowano na 22 lutego na godz. 17.00
 

Przypomnijmy: udział w konsultacjach będą mogli wziąć mieszkańcy danej miejscowości, posiadający czynne prawo wyborcze. Wzory kart zakładają wpisanie naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz złożenie własnoręcznego podpisu. Warto dodać, że poza byciem na "tak" lub "nie" - karta zakłada możliwość "wstrzymania się od głosu".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy