Reklama

Przy ZSP nr 1 w Pleszewie jest niebezpiecznie. W planie jest nowa droga [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w centrum miasta – w okolicy ZSP nr 1 w Pleszewie – dojdzie do dużych zmian w ruchu i stworzenia nowej drogi dojazdowej? O tym, że rejon ten jest niebezpieczny, mieszkańcy i rodzice alarmują od lat.

Kłopoty z dojazdem autobusów, problemy ze zwykłymi manewrami autem a tym samym realne niebezpieczeństwo - i dla kierowców i dla pieszych – w tym głównie dzieci. Tak od dawna wygląda sytuacja na ul. Szkolnej w Pleszewie.

O problemach w ruchu w tym miejscu ludzie alarmują od lat, temat poruszany jest także na osiedlowych zebraniach.

Przypomnijmy: przez lata były różne próby podejścia do tematu, rozważano m.in. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w tym rejonie.

Jest plan zagospodarowania dla rejonu Kaliskiej i Niesiołowskiego w Pleszewie

Ostatecznie – w listopadzie 2021 roku - radni przegłosowali miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Kaliskiej i ks. Kazimierza Niesiołowskiego w Pleszewie.

Dotyczy on wielu aspektów: m.in. uwolnienia terenu pod budownictwo, ale także stworzenia nowych dróg – w tym nowej trasy – będącej swoistym przedłużeniem ul. Wodnej. Nowa trasa udrożniłaby ruch w rejonie szkoły.

Sam plan wzbudzał swego czasu kontrowersje wśród mieszkańców – o czym pisaliśmy w „Życiu Pleszewa” – ostatecznie jednak obowiązuje, a sami mieszkańcy dopytują dziś: co z drogami zapisanymi w planie? 

Kiedy może powstać nowa droga w rejonie ZSP nr 1? Czy "przedłużą" ul. Wodną w Pleszewie?

Pozostaje pytanie: jaka jest perspektywa budowy nowych ulic zapisanych w planie – w tym wspomnianej trasy w okolicy ZSP nr 1? Temat wywołał niedawno podczas zebrania osiedlowego jeden z mieszkańców.

Co na to burmistrz? Arkadiusz Ptak przyznaje, że wspomniana sprawa – związana z planem i bezpieczeństwem przy szkole – jest jednym z priorytetów. 

- Jesteśmy zdeterminowani by w najbliższych latach starać się realizować te założenia – z punktu widzenia dowożenia dzieci do „jedynki” i bezpieczeństwa – widać problem. Dlatego w najbliższych latach chcielibyśmy wykupić grunt i zrobić swoistą „elkę” – Kaliska/Szkolna – tak by udrożnić dojazd do szkoły. Będziemy starali się w przyszłości zrobić swoiste „przedłużenie” ulicy Wodnej do Szkolnej – odpowiadał mieszkańcom burmistrz Arkadiusz Ptak.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy