reklama

Lenka Szymańska potrzebuje naszej pomocy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościLenka Szymańska z Pleszewa ma zaledwie 8 lat. Ta mała dzielna dziewczyna od urodzenia walczy z rzadką i nieuleczalną chorobą. Potrzebuje naszej pomocy.
reklama

Lenka Szymańska przyszła na świat w maju 2015 roku i jako najmłodsza z piątki rodzeństwa skradła wszystkim serce. Niestety, urodziła się z zespołem Edwardsa, który  jest przyczyną wielu nieprawidłowości rozwojowych.

Lenusia - bo tak nazywają ją najbliżsi - ze względu na zaburzenia psychomotoryczne wymaga całodobowej specjalistycznej opieki. Zespół Edwardsa charakteryzuje się mnóstwem wad m.in. wadą serca i układu oddechowego oraz deformacją stóp. Lenka ma podwyższone ciśnienie w krążeniu płucnym oraz wrodzony brak odporności.

- Mimo negatywnych prognoz lekarzy Lenka ma ogromną wolę życia i naszą miłość. Każdego dnia poszukujemy rozwiązań, które polepszą jej funkcjonowanie - mówi Kazimiera Szymmańska, mama Lenki. 

Zbiórka dla Lenki Szymańskiej 

Jednym z takich rozwiązań jest Fizykalna Terapia Naczyniowa do przeprowadzenia której konieczne jest certyfikowane urządzenie medyczne - Bemer PRO - które może być z powodzeniem używane i stosowane w domowym zaciszu. Ułatwi to codzienne funkcjonowanie i przyspieszy rehabilitację Lenusi.

reklama

 - To certyfikowane urządzenie medyczne odciąży serce Lenki, wspomoże jej mikrokrążenie, usprawni rehabilitację w zaciszu własnego domu - mówią jej najbliżsi. 

Niestety koszt takiego urządzenia wynosi kilka tysięcy euro.  LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ 

Dziewczynce można pomóc również odpisując 1,5% podatku na jej rzecz. Wystarczy w formularzu PIT wpisać KRS 0000270809, w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy" podać: Szymańska, 11263. 

Dzięki zastosowaniu systemów BEMER do stymulacji wazomotoryki udokumentowano następujące zmiany właściwości mikrokrążenia: zwiększenie zaniżonej wcześniej częstotliwości spontanicznych oscylacji ścian naczyń krwionośnych, zwiększony przepływ w arteriolach i żyłkach, wzrost prędkości przepływu komórek krwi w naczyniach włosowatych, a tym samym lepszy stan rozdzielenia krwi w sieciach mikronaczyń, zwiększone wykorzystanie tlenu w krwi żylnej oraz efektywne oddziaływanie na właściwości immunologiczne leukocytów, takie jak zwiększona adhezja i transmigracja.

reklama

Wydłużone w czasie funkcje rozpadu tych zmian właściwości pozostawiają przy tym wystarczające ramy czasowe na odpowiednie efekty stymulacji.

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama