To już tradycja w pleszewskiej parafii św. Floriana. W procesji udział wzięły dzieci i dorośli. Każdy przebrał się za wybranego świętego. Był św. Wojciech, św. Piotr, św. Krzysztof.
Radosne świętowanie zostało poprzedzone nabożeństwem. Podczas procesji ze śpiewem na ustach niesiono relikwie świętych.
Marsz Wszystkich Świętych w Pleszewie
Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na postaci świętych i błogosławionych, których życie i czyny są przykładem do naśladowania w codzienności. Mówił o tym również ksiądz proboszcz Krzysztof Guziałek, który podkreślał, że każdy w swoim życiu powinien dążyć do świętości.
Komentarze (0)