Reklama

Mieszkańcom Korzkiew już nie zabraknie wody? Trwa budowa przepompowni sieciowej wody przy ul. Szenica w Pleszewie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch. UMiG w Pleszewie

Mieszkańcom Korzkiew już nie zabraknie wody? Trwa budowa przepompowni sieciowej wody przy  ul. Szenica w Pleszewie - Zdjęcie główne

Trwa budowa przepompowni sieciowej wody przy ul. Szenica w Pleszewie | foto arch. UMiG w Pleszewie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ul. Szenica w Pleszewie trwa budowa przepompowni sieciowej wody. Inwestycja ma zapobiec problemom, z jakimi borykali się wcześniej mieszkańcy sołectwa Korzkwy. W tym roku, podczas upałów, zabrakło tam wody z powodu zbyt słabego ciśnienia.

Przypomnijmy: pod koniec czerwca pisaliśmy na zpleszewa.pl i w "Życiu Pleszewa" o poważnych problemach z wodą w Mieście i Gminie Pleszew, które mocno dały się w znaki mieszkańcom - głównie Korzkiew i Zawidowic, ale po części także osobom mieszkającym na wyższych kondygnacjach w blokach w mieście.

Problemy z wodą w Pleszewie - miasto zapowiadało pompownię na ul. Szenica

Jak tłumaczyły po czasie władze miasta - sytuacja, która dała się we znaki mieszkańcom, spowodowana była bardzo dużym rozbiorem dobowym wody - o ile 20 czerwca dobowy pobór wynosił ok. 3.160 m sześc, o tyle już w krytyczną sobotę 25 czerwca, gdy wody w kranach zabrakło, było to ok. 5 tys. m sześc.

Sprawa była wówczas szeroko omawiana podczas sesji rady miasta. Po całej sytuacji burmistrz Pleszewa zapowiadał uruchomienie systemowych rozwiązań, które miały zabezpieczyć mieszkańców wsi przed tego typu problemami.

Jak zapowiadano - w przypadku mieszkańców Korzkiew sytuację powinno rozwiązać uruchomienie dodatkowej pompowni, która znajdzie się na ul. Szenica.

Przypomnijmy: inwestycja była de facto planowana jeszcze przed problemami z końca czerwca tego roku - przetarg na budowę pompowni na ul. Szenica ogłoszono jeszcze na początku czerwca, jednak wówczas nie udało się go rozstrzygnąć (koszty niemal dwukrotnie przekraczały założenia finansowe).

Trwa budowa przepompowni sieciowej wody przy  ul. Szenica w Pleszewie

Ostatecznie - udało się to jakiś czas temu, a prace przy ul. Szenica - jak informuje burmistrz Pleszewa - właśnie trwają. Pompownia właśnie powstaje, co jest dobrą wiadomością dla mieszkańców Korzkiew.

- Jej zadaniem jest podniesienie ciśnienia, by woda docierała bez problemu na końcówki sieci wodociągowej w tym rejonie gminy. Rozwiąże to problem przede wszystkim mieszkańców Korzkiew i Tomaszewa, którzy zwłaszcza w okresie upałów, gdy rozbiór wody jest ogromny, mieli w kranach mniejsze ciśnienie lub borykali się z przerwami w dostawach wody - komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Zgodnie z planami, pompownia zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku. Koszt to ok. 220 tys. zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy