Reklama

Mieszkańcy Pleszewa pytają: - Czy miasto może odbierać więcej worków z trawą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Mieszkańcy Pleszewa pytają: - Czy miasto może odbierać więcej worków z trawą? - Zdjęcie główne

Mieszkańcy pytają: - Czy miasto może odbierać więcej worków z trawą? | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w Pleszewie odpady zielone mogą być odbierane z większą częstotliwością? Czy będzie można oddawać więcej worków w sezonie letnim - pytają ludzie. Burmistrz Pleszewa odpowiada.

Sezon letni w pełni, stąd przed domami mieszkańców pojawia się coraz więcej worków trawą po koszeniu. Dla wielu osób robi się problem, ponieważ, jak zaznaczają, obecny limit na odbiór tego typu odpadów sprzed naszej posesji wynosi pięć worków – tymczasem w praktyce zapełnia się ich często znacznie więcej. Czy jest szansa na zmianę tej sytuacji?

Czy w Pleszewie odpady zielone mogą być odbierane z większą częstotliwością?

Co zrobić z trawą? Czy można oddawać więcej worków? Te pytania powtarzają się  cyklicznie, m.in. na niedawnych zebraniach osiedlowych, a niedawno także na live burmistrza Arkadiusza Ptaka na Facebooku.

Co na to włodarz Pleszewa?

Jak przypomina, jakiś czasu temu wspomniany limit zwiększano w mieście – z 3 do 5 worków. Przypomina też, że wszystko przekłada się konieczność zwiększonych nakładów na obsługę systemu zagospodarowania śmieci.

– Przeanalizujemy sytuację, jednak pamiętajmy, że wszystko związane jest z kosztami. Obecnie z trudem udaje się nam utrzymać stawkę 24 zł za odbiór śmieci, dlatego mam gorący apel, by zawozić większe ilości worków bezpośrednio do PSZOK – gdzie są przyjmowane bezpłatnie – odpowiadał mieszkańcom burmistrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy