Reklama

Mieszkanie za remont w Pleszewie. Jakie są warunki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Mieszkanie za remont w Pleszewie. Jakie są warunki? - Zdjęcie główne

W Pleszewie ruszyła kolejna edycja gminnego programu pt. "Mieszkanie za remont". Dostępnych jest pięć lokali. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Pleszewie ruszyła kolejna edycja gminnego programu "Mieszkanie za remont". Dostępnych jest pięć lokali. Jakie konkretnie warunki trzeba spełnić?

Idea programu "Mieszkanie za remont" jest dość prosta. Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oferuje konkretne lokale pod wynajem, które wymagają jednak remontu. Jeśli przyszły najemca sam wykona wspomniane prace, poniesione koszty będzie mógł rozliczyć później w czynszu. 

- W zasobach PTBS są puste lokale, które wymagają remontu. Mamy zaradnych mieszkańców, którzy wiele prac potrafią wykonać sami. Takie lokale oddajemy, a ktoś remontuje je dla siebie, pod swoje potrzeby. Koszty rozliczamy w czynszu. To dobra propozycja, szczególnie jeśli ktoś ma zdolności „złotej rączki” - mówił już w ubiegłym roku burmistrz Pleszewa - Arkadiusz Ptak, tłumacząc założenia programu. - Oczywiście cała modernizacja wsparta jest doradztwem i nadzorem inspektora z PTBS.

"Mieszkanie za remont" w Pleszewie. Jest pięć lokali

Jak informuje prezes PTBS, obecnie dostępnych jest pięć lokali na terenie Miasta i Gminy Pleszew, które spółka chce oddać w najem w ramach programu "Mieszkanie za remont". 

- W mieście to dwupoziomowe mieszkanie w Oficynie przy ul. Poznańskiej 32 w Pleszewie. Ponadto w Bógwidzach, Grodzisku, Jankowie oraz w Sowinie - wylicza Artur Stańczyk, prezes PTBS w Pleszewie. 

OTO PEŁNY WYKAZ LOKALI DO REMONTU W PLESZEWIE W ROKU 2022:

  • Pleszew, ul. Poznańska 32, lokale nr 4 i 5 - lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 36,76m², usytuowany na parterze i I piętrze - zakres remontu obejmuje roboty budowlane, sanitarne i elektryczne.
  • Bógwidze 16, lokal nr 2 - lokal mieszkalny o powierzchni 43,00m², usytuowany na parterze - zakres remontu obejmuje roboty budowlane, sanitarne i elektryczne.
  • Grodzisko 77, lokal nr 3 - lokal mieszkalny o powierzchni 52,60m², usytuowany na piętrze - zakres robót obejmuje roboty budowlane, sanitarne i elektryczne.
  • Janków 5, lokal nr 3 - lokal mieszkalny o powierzchni 40,00m², usytuowany na parterze - zakres robót obejmuje roboty budowlane, sanitarne i elektryczne.
  • Sowina 21, lokal nr 4 - lokal mieszkalny o powierzchni 54,74m², usytuowany na poddaszu - zakres robót obejmuje roboty budowlane, sanitarne i elektryczne.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w programie "Mieszkanie za remont"?

Jak zaznaczają władze PTBS, zainteresowani lokale mogą oglądać w każdy czwartek miesiąca, w godzinach od 10.00 do 12.00. Wcześniej trzeba się umówić telefonicznie (62 74 28 366 lub 62 74 28 365).

- Zainteresowane osoby składają wniosek o przydział jednego z wyżej wymienionych lokali. Druk należy pobrać w siedzibie PTBS Sp. z o. o., ul. Malinie 6/25, Pleszew - informuje PTBS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy