Reklama

Minister Marlena Maląg i posłowie PiS spotkali się z mieszkańcami powiatu pleszewskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Marlena Maląg oraz posłowie: Katarzyna Sójka i Jan Mosiński przyjechali dziś do Pleszewa na spotkanie z mieszkańcami.

Spotkanie z parlamentarzystami partii Prawo i Sprawiedliwość - zorganizowane przez lokalnych działaczy PiS na terenie powiatu pleszewskiego odbyło się w domu parafialnym. Mógł na nie przyjść każdy - było ono otwarte dla mieszkańców. 

Spotkanie minister i posłów PiS z mieszkańcami w Pleszewie

Ostatecznie do Pleszewa - poza minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg - przyjechało dwoje posłów - Katarzyna Sójka oraz Jan Mosiński. Wszystko rozpoczęły wystąpienia zaproszonych gości. 

Minister Marlena Maląg w Pleszewie: "Będzie 14. emerytura"

Marlena Maląg opowiadała o trwających pracach w rządzie, o tym, co zmieniło się przez minione lata rządów PiS, ale także deklarowała kolejne programy - potwierdziła m.in., że w tym roku seniorzy również otrzymają 14 emeryturę.

W swoim wystąpieniu odniosła się do aktualnych problemów - m.in. inflacji, twierdząc, że jej główną przyczyną są skutki wojny na Ukrainie. Podkreślała ponadto, że rząd stara się zrobić wszystko - by unormować rosnące wciąż ceny węgla. 

- Widzimy, że w Polsce potrzebne są dodatkowe wsparcia - nie tylko pieniężne, ale i pogramowe. Naszym głównym celem jest budować Polskę silną, nowoczesną, stawiającą na rodzinę - mówiła w poniedziałek w stronę zebranych w sali domu parafialnego w Pleszewie osób.

Poseł Mosiński w Pleszewie: "Chcemy debaty opartej o program"

Poseł Jan Mosiński postanowł porównać rządy PiS i PO - odnosząc się m.in. do niedawnych wystąpień Donalda Tuska na konwencji Platformy w Radomiu. Przypominał składane wcześniej deklaracje lidera największej partii opozycyjnej w momencie, gdy stał na czele rządu - m.in. odnośnie nie podnoszenia wieku emerytalnego - porównując tym samym wiarygodność obydwu partii.

Spotkało się to z odzewem jednego z przybyłych na spotkanie mieszkańców, którego zdenerwowała wspomniana krytyka opozycji. Sam Mosiński zaznaczał z kolei, że ubolewa, iż obecna debata publiczna polega głównie na emocjach, a nie merytoryce.

- My chcemy prowadzić dialog z opozycją, ale oparty o program - mówił Jan Mosiński.

Poseł Sójka w Pleszewie: "Większe nakłady na służbę zdrowia"

Poseł Katarzyna Sójka skupiła się w swoim wystąpieniu na służbie zdrowia, zaznaczając, że jest sama lekarzem i widzi zmiany na przestrzeni lat w tej kwestii w Polsce.

- W roku 2015 wydatki na służbę zdrowia były na poziomie 74 miliardów zł, podczas gdy obecnie jest to 160 miliardów - mówiła Katarzyna Sójka, przypominając m.in. programy PiS związane z lekami dla seniorów.

Krótka rozmowa z mieszkańcami Pleszewa

Po wystąpieniach przyszedł czas na rozmowy przedstawicieli partii rządzącej z mieszkańcami.

Te trwały jednak krótko i zdążono zadać zaledwie kilka pytań - jak zaznaczali bowiem po swoich wystąpieniach posłowie PiS - ze względu na umówione wcześniej spotkania, muszą jeszcze pojechać do innych miast.

Mieszkańcy zdążyli zapytać m.in. o plany związane ze zmianami ustawy o elektrowniach wiatrowych, pytano także o tzw. "emerytury stażowe". Jak odpowiadała minister Maląg, obecnie w Sejmie znajdują się trzy projekty ustaw dotyczące tej kwestii, na razie "wszystko jest na początkowym etapie, trwają dopiero prace w odpowiednich komisjach".

- Są to projekty bardzo kosztowne, stąd wypracowanie stanowiska w tej sprawie przez rząd nie będzie z pewnością tak szybko, trudno dziś jeszcze wskazać, kiedy konkretnie parlament może zająć się tą sprawą - mówiła Marlena Maląg.

Do domu parafialnego przyszło w sumie kilkadziesiąt osób - nie zabrakło jednak także gorzkich słów od przybyłego na spotkanie krytyka partii rządzącej, który źle oceniał obecne działania.

- Po co rozdajecie? Po co tyle obiecujecie? - pytał gorzko, opuszczając ostatecznie salę.

Nie zabrakło jednak także pochwał ze strony lokalnych działaczy - m.in. byłego radnego powiatowego z ramienia PiS w powiecie pleszewskim, Waldemara Maciaszka. 

- Dziękuję, że dbacie o dzieci, emerytów i ludzi chorych - komentował.

Po spotkaniu ogólnym odbyły się jeszcze krótkie rozmowy indywidualne z minister Maląg.

Byliście na spotkaniu? Co sądzicie? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy