Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce - Zdjęcie główne

Wiadomości

Z czterema medalami powrócili reprezentanci LKS-u OSiR Pleszew z Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce, przeprowadzonych w dniach 3-4 czerwca w Pile.

Dwukrotnie na podium stawała Weronika Kaźmierczak, która zdobyła „srebro” w biegu na 2000 metrów z przeszkodami juniorek (7:24,54) oraz „brąz” w biegu na 800 metrów (2:20,01). Mateusz Siuda był trzeci na 100 metrów (11,12), a czwarty na 200 metrów (22,67), w obu przypadkach bijąc rekordy życiowe. Sandra Kurkowiak stanęła na trzecim stopniu podium w biegu na 400mppł. (66,13), a „życiówka” na „płaskie” 400 metrów (59,21) pozwoliła na zajęcie szóstej pozycji. Wymieniona trójka wypełniła minima na Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce. W zawodach wystartowali też nasi juniorzy młodsi. Anna Klӧtzel zajęła w chodzie na 5km szóstą lokatę (29:52). Dwukrotnie rekordy życiowe bił Filip Grad. Na 2000 metrów z przeszkodami był szósty (6:59,11), a na 3000metrów zajął 10 miejsce (9:32,45).