Reklama

Nie ma zasięgu. Mieszkańcy mają dość. Kiedy do mieszkańców Gołuchowa dotrze cyfrowa cywilizacja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie ma zasięgu. Mieszkańcy mają dość. Kiedy do mieszkańców Gołuchowa dotrze cyfrowa cywilizacja? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Problem z zasięgiem i brak dostępu do usług światłowodowych mocno daje się we znaki mieszkańcom gminy Gołuchów.

Zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne w ostatnich latach znacznie wzrosło. Jak istotny to element można było zauważyć niedawno, chociażby podczas nauki online czy pracy zdalnej. 

Gołuchów. Ani światłowodu ani internetu bezprzewodowego 

Niestety na terenie gminy Gołuchów w wielu miejscach dostęp do usług telekomunikacyjnych i internetowych jest mocno ograniczony.

- Od lat obserwuje sytuację jako mieszkaniec Turska, ale zdaje sobie sprawę, że są mieszkańcy również innych miejscowości, którzy mają z tym problem. Są miejsca w naszej gminie, gdzie nie ma zasięgu telefonicznego, a o płynnym internecie mobilnym nie ma mowy - alarmował ostatnio radny Tomasz Karoń.

Sugerował, że nadajnik, który znajduje się na budynku Zakładu Komunalnego, jest albo przestarzały, albo zbyt słaby. Kilka lat temu pojawiło się światełko w tunelu.

– Dotarła do mieszkańców informacja o podłączeniu linii światłowodowej, okazało się jednak, że instalator dociąga światłowody jedynie do szkół na terenie gminy, co skutkuje podłączeniem małej ilości domostw - opowiadał Karoń.

Mieszkańcy na własną rękę próbowali się kontaktować w tej sprawie z operatorem. Otrzymana odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

- Firma bez dofinansowania takiego jak w przypadku szkół, nie jest zainteresowana w ogóle inwestycją na terenie naszej gminy. Zebraliśmy kilkadziesiąt deklaracji podłączenia do światłowodu. Operator Orange w tym wypadku pozostawił nas również bez odpowiedzi – wskazywał radny.

Dlatego apelował.

- Być może z poziomu urzędu uda się coś wskórać u operatora - nawet kosztem dofinansowania jakiejś inwestycji. Co do zasięgu – odpowiedź operatora jest taka, że on jedynie wynajmuje urządzenia, nie jest ich właścicielem – tłumaczył Karoń i pytał.  -  Czy my jako podmiot wynajmujący teren pod anteny możemy wpłynąć na modernizację tych urządzeń lub alternatywnie umożliwić postawienie dodatkowej anteny na terenie naszej gminy?

Pełne wsparcie władz gminy 

 Co na to wójt? - Rzeczywiście dostęp nie we wszystkich miejscowościach jest zadowalający, nie jest taki, jak byśmy chcieli. Każdy sygnał od mieszkańców staramy się przekazywać do operatorów. Oczywiście postaramy się przygotować ten temat na obrady komisji. Może uda się nam zaprosić kogoś, kto powie nam coś więcej w tych tematach. Ze strony urzędu jest pełne wsparcie – deklarował.

Mieszkacie na terenie gminy Gołuchów? Macie problem z zasięgiem? 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy