Reklama

Za nami wybory uzupełniające w gminie Gołuchów. Kto zdobył mandat radnego w okręgu nr 14?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum / zdjęcie poglądowe

Za nami wybory uzupełniające w gminie Gołuchów. Kto zdobył mandat radnego w okręgu nr 14? - Zdjęcie główne

Za nami wybory uzupełniające w gminie Gołuchów. Kto zdobył mandat radnego w okręgu nr 14? | foto archiwum / zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O godz. 21.00 zamknięto lokal wyborczy w Szkole Podstawowej w Kucharkach w gminie Gołuchów. Przez całą niedzielę można tu było zagłosować w wyborach uzupełniających do rady gminy Gołuchów. Kandydatów było dwoje. Kto będzie od teraz reprezentował okręg nr 14 – obejmujący Czechel, Karsy i Kucharki?

Przypomnijmy: mandat radnego z okręgu nr 14, który obejmuje sołectwa Czechel, Karsy oraz Kucharki pozostawał nieobsadzony od końca lipca - gdy zmarł dotychczasowy rajca Marian Wysocki.

W związku z tym w gminie Gołuchów konieczne było zorganizowanie wyborów uzupełniających.

Wybory uzupełniające w gminie Gołuchów

Przez całą niedzielę - od godz. 7.00 do godz. 21.00 w Szkole Podstawowej w Kucharkach, gdzie utworzona została Obwodowa Komisja Wyborcza, mieszkańcy trzech miejscowości mogli głosować - by wybrać swojego radnego.

  • Anna Witkowska z KWW Anny Witkowskiej
  • Przemysław Kołodziejek z KWW Niezależni Dla Gminy Gołuchów 2022

Kto wygrał wybory uzupełniające w gminie Gołuchów?

Obecnie trwa liczenie głosów. Artykuł będzie aktualizowany, gdy tylko będą znane wyniki - podamy nazwisko nowego radnego.

[AKTUALIZACJA]

Według - jeszcze nieoficjalnych - danych, zdecydowanym zwycięzcą wyborów uzupełniających okazała się Anna Witkowska.

Jak się dowiedzieliśmy wstępnie, oddano na nią 166 głosów, podczas, gdy jej kontrkandydat otrzymał głosów 45.

Przypomnijmy: w roku 2018 w okręgu nr 14 głosowało w sumie 409 osób.

Teraz, do wyborów uzupełniających, poszło w sumie 211 mieszkańców (na 783 uprawnionych do głosowania). Osiem oddanych głosów było nieważnych.

Anna Witkowska została nową radną gminy Gołuchów

Anna Witkowska pochodzi z Czechla, jest sołtyską tej wsi. Startując do wyborów deklarowała, że jako radna będzie starała się doprowadzić do realizacji inwestycji i przedsięwzięć takich jak - oświetlenie, infrastruktura drogowa czy oświata - w każdej z reprezentowanych przez nią miejscowości. 

- Zarówno funkcja sołtysa, jak i praca w gospodarstwie nauczyły mnie szacunku, rozwagi, tolerancji i sumienności. Myślę, że zdobyte doświadczenie pozwoli mi dobrze i godnie wypełniać obowiązki radnej, zarówno dla starszej części naszej społeczności, jak i młodszych naszych mieszkańców – komentowała - jeszcze przed wyborami - Anna Witkowska.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy