reklama

Noc Muzeów. Ośrodek Kultury Leśnej i Zamek w Gołuchowie odwiedziło blisko 2 500 osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Noc Muzeów. Ośrodek Kultury Leśnej i Zamek w Gołuchowie odwiedziło blisko 2 500 osób - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
23
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościBlisko 2.500 osób odwiedziło Ośrodek Kultury Leśnej i Zamek w Gołuchowie podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Instytucje przygotowały dla swoich gości mnóstwo atrakcji.
reklama

W Polsce Noc Muzeów odbywa się co roku w weekend w okolicy 18 maja, w dniu tym bowiem obchodzimy od 1978 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów. Udział w tegorocznej akcji wzięły również instytucje z naszego terenu, w tym Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Zamek w Gołuchowie. 

Noc Muzeów w Gołuchowie 

Otwarcie wystawy skaningu laserowego, spacer z leśnikami po parku-arboretum oraz oczywiście zwiedzanie Muzeum Leśnictwa to najważniejsze punkty tegorocznego programu Nocy Muzeów w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Obiekty muzealne OKL - u, czyli Oficynę, Powozownię, Owczarnię i Dybul  można było zwiedzać w sobotę, 18 maja 2024 r. w godzinach 17:00-01:00. Ale to nie wszystko. 

Specjalny występ z okazji Nocy Muzeów zaprezentowały pianistka Maria Rutkowska i mezzosopranistka Aleksandra Kamińska-Rykowska. Koncert „Na strunach przyrody” koncentrował się wokół tematyki przyrodniczej i romantycznej. Były pieśni Stanisława Moniuszki, takie jak: „Złota rybka”, „Pieśń wieczorna” czy „Wilija”. Usłyszeliśmy utwory wokalne Fryderyka Chopina z tekstem polskich poetów romantycznych czy fortepianowe z cyklu „Sceny leśne” Roberta Schumanna. Wybrzmiał także słynny „Polonez” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

reklama

 - Artystki wykonały również kilka utworów popularnych, pochodzących z najbardziej znanych oper i musicali - podkreśla Anna Błaszczyk, rzeczniczka prasowa OKL-u.

W tych samych godzinach otwarte dla gości było Muzeum Zamek w Gołuchowie. Goście  mieli okazję m.in. wysłuchać wspomnień ogrodnika Adama Kubaszewskiego w kreacji Jerzego Szukalskiego o dawnych zamkowych ogrodach, zwiedzić wnętrza i dziedziniec zamku, a także podziwiać odzyskane straty wojenne, czyli dyptyk: "Mater Dolorosa" i "Ecce Homo”. Wydarzenie zakończył nocny spacer do kaplicy, miejsca spoczynku Izabeli Działyńskiej

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama