Reklama

Otwarcie sali wiejskiej w Karminie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To wydarzenie na lata zapisze się w historii Karmina. Sala wiejska, na którą od lat czekali mieszkańcy tej wsi, 23 marca została oficjalnie otwarta.

Budowa sali wiejskiej to od lat było wielkie marzenie mieszkańców Karmina, z ówczesnym sołtysem Kazimierzem Golińskim na czele. Właśnie udało się je ziścić. 

Budowa nowoczesnego obiektu w Karminie ruszyła w 2021 roku. Dokładnie 9 września nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Akt erekcyjny został podpisany oraz wmurowany w fundament budynku ku pamięci - dla przyszłych pokoleń. 

W ramach inwestycji powstała sala wiejska dla 100 osób wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym oraz kuchennym. W skład obiektu wchodzą także: szatnia, kotłownia, toalety, pomieszczenia kuchenne, techniczne oraz socjalne. Powierzchnia zabudowy wynosi 365,79 metrów kwadratowych. 

Całkowita wartość zadania wynosi ponad 2,5 mln zł. Gmina Dobrzyca na budowę sali otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,4 mln zł. Środki pozyskano w ramach rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej – tzw. wsparcie gmin popegeerowskich.

Sala wiejska w Karminie otwarta 

23 marca 2023 r. nastąpiło jej uroczyste otwarcie. Wybudowany obiekt robi niesamowite wrażenie. 

- Udało nam się stworzyć coś, na co mieszkańcy czekali od lat. Nie mogę uwierzyć, że udało nam się tak szybko wybudować ten obiekt. (...)  Jest to najładniejsza i  najbardziej funkcjonalna sala w naszej gminie - mówił podczas otwarcia obiektu burmistrz Dobrzycy, Jarosław Pietrzak. 

Dziękował również wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji:  sołtysowi, mieszkańcom, miejscowym organizacjom, radnym, urzędnikom, wykonawcom i parlamentarzystom. 

- Bez dodatkowych środków takie obiekty nie powstawałyby w naszych gminach. Bardzo dziękuje naszym parlamentarzystom za to zaangażowanie i za to, że dziś jesteście z nami - podkreślał włodarz Dobrzycy.

Za wsparcie dziękował również starosta Maciej Wasielewski. 

- To historyczna chwila. Można śmiało powiedzieć, że to najpiękniejsza sala wiejska, która znajduje się w powiecie pleszewskim. (...)  Gratuluję mieszkańcom, ale przede wszystkim burmistrzowi tej inicjatywy i byłemu sołtysowi, który o to zabiegał. Ale żebyśmy mogli się tutaj spotkać, potrzebni byli patroni. Dlatego dziękujemy  parlamentarzystom za to, że zawsze zabiegają o to, żeby te środki trafiały do Wielkopolski, trafiały do powiatu pleszewskiego - wskazywał starosta. 

Ci z kolei nie szczędzili pochwał samorządowcom.

- Możecie być dumni z tego miejsca. (..) To jest piękny i nowoczesny obiekt. Stworzony z wielką pieczołowitością myślę, że inne miejscowości mogą wam pozazdrościć. (..) Niewielu jest takich, którzy potrafią tak dobrze realizować zadania. Tutaj w powiecie jest taka społeczność lokalna, która potrafi po pierwsze obejrzeć dobrze ten pieniądz przed wydaniem, ale po drugie wie, jak każdą złotówkę mądrze wydać - mówił poseł Jan Mosiński. 

Z kolei Tomasz Ławniczak dodawał.

- Cieszę się, że udało nam się wesprzeć wniosek, bardzo dobrze napisany przez gminę Dobrzyca, aby sala wiejska w Karminie weszła na listę dofinansowania.  Życzę jak najefektywniejszego korzystania z tej bardzo estetycznej i pięknie wykonanej sali  - podkreślał poseł. 

W podobnym tonie wypowiadali się: poseł Katarzyna Sójka, dyrektor biura europoseł Andżeliki Możdżanowskiej  - Anna Lis oraz dyrektor biura posła Jana Dziedziczaka - Wincenty Nowak. 

Uroczystość swoim występem uświetniły dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola. Ich program artystyczny zrobił prawdziwą furorę.

Nie zabrakło również pysznego poczęstunku, o co zadbały z kolei panie z miejscowych KGW. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy