Reklama

Pleszew zakończył negocjacje z firmami w sprawie budowy Compact Lab Pleszew [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszewski urząd zakończył negocjacje z firmami, które stanęły do przetargu w ramach budowy Compact Lab Pleszew - czyli Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju. Jak informuje burmistrz, kwota inwestycji będzie ostatecznie niższa.

Poznaliśmy ostateczną kwotę, związaną z budową Compact Lab Pleszew, czyli Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju. Jak informuje burmistrz, miasto zakończyło niedawno negocjacje z firmami, które stanęły do przetargu na tę ogromną inwestycję.

I - jak się okazuje - ostatecznie udało się zmniejszyć planowane koszty.

Budowa Compact Lab Pleszew - był przetarg

Przypomnijmy: do przetargu na budowę Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju stanęło pięć firm. Oferty okazały się bardzo duże - najtańsza propozycja cenowa opiewała na kwotę ok. 21,6 mln zł - przekraczając tym samym wcześniejsze założenia miasta o ponad 2,8 mln zł.

Sprawa wywoływała spore kontrowersje.

Odnosząc się do kosztów, burmistrz wyliczał, że poza 11 mln zł z dotacji na tę inwestycję z Polskiego Ładu, według założeń miasta dodatkowo będzie można odzyskać ok. 4 mln zł z VAT - w ramach realizacji wspomnianej inwestycji.

Ponadto Arkadiusz Ptak zapowiadał przeprowadzenie negocjacji - z firmami, które były zainteresowane realizacją obiektu.

- W przetargu zapisaliśmy dodatkowo negocjacje cenowe. Jeśli oferenci będą chcieli podejść, to zakładam, że ceny się obniżą. Uważam jednak, że to są ceny rynkowe - zawsze może być taniej, ale taniej już było. Widzimy to na zasadzie inwestycji realizowanych kilka lat temu. Ceny już nie spadają. Dlatego mając do dyspozycji dotację, plus odzyskanie VAT i generowanie dochodów w przyszłości - uważam to za zasadne - mówił na początku maja burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak wygląda obecnie sytuacja? Czy negocjacje zostały przeprowadzone?

Negocjacje w sprawie budowy Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju w Pleszewie. 

Jak informuje dziś burmistrz Pleszewa - wspomniane rozmowy z oferentami zostały niedawno zakończone. Jakie przyniosły efekty?

- Jesteśmy po negocjacjach, jeśli chodzi o budowę Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju. Kwota jest niższa od tej, która była przy otwarciu ofert - najniższa z propozycji jest o ok. 700 tys. zł mniejsza niż po otwarciu ofert, a różnica między pierwszą a drugą firmą wynosi zaledwie ok. 9 tys. zł - informuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak się dowiedzieliśmy, ostatecznie, uwzględniając dodatkowe prace związane z klimatyzacją, sumaryczna kwota budowy Compact Lab Pleszew może wynieść ok. 20,9 mln zł (podobne najniższe kwoty podczas negocjacji złożyły dwie firmy - jedna z Poznania, druga z okolic).

Sam przetarg nie został jednak jeszcze oficjalnie rozstrzygnięty - konieczne jest najpierw sprawdzenie ofert pod kątem formalno-prawnym.

- Obecnie trwa sprawdzanie wszystkich dokumentów - informuje burmistrz Pleszewa.

Jeśli wszystko będzie w porządku, przetarg zostanie wkrótce rozstrzygnięty - i jeszcze w tym roku rozpoczną się prace w rejonie ul. Ogrodowej i Kolejowej.

Co myślicie o efektach negocjacji władz Pleszewa? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy