Reklama

Pleszew. Zrobią zakupy, załatwią drobne sprawy urzędowe. Seniorzy mogą liczyć na pomoc. Ruszyła druga edycja programu „Wspieraj Seniora”

Opublikowano: 1 maja 2021 10:00
Autor: Jakub Nowak

W Pleszewie ruszyła druga edycja programu „Wspieraj Seniora”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła druga edycja programu „Wspieraj Seniora” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. W Pleszewie osoby starsze i samotne - powyżej 70. roku życia - mogą liczyć m.in. na pomoc w zakupach czy załatwieniu drobnych spraw urzędowych.

Reklama

Jak informuje szefowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie, program będzie realizowany w II kwartale 2021 r., z ewentualną możliwością przedłużenia w kolejnych miesiącach - w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.

Pleszew. Wspieraj Seniora

CZYTA TAKŻE: Pleszew. Można zostać opiekunem prawnym. Jakie warunki trzeba spełnić? Gdzie się zgłaszać?

- Celem strategicznym programu jest zapewnienie usługi wsparcia osobom starszym i samotnym powyżej 70. roku życia, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu – mówi Justyna Zawieja.

Jak dodaje, seniorzy mogą liczyć na pomoc pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Pleszewie i wolontariuszy z Lokalnego centrum Wolontariatu w Pleszewie.

- W zakresie  dostarczenia zakupów, w tym artykułów spożywczych oraz środków higieny osobistej, czy załatwienia drobnych spraw urzędowych (jeżeli nie wymagają one wydania upoważnień od seniora lub udostępnienia danych wrażliwych) – wylicza Justyna Zawieja.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Ważna zmiana w MGOPS - nowy numer telefonu

Pleszew. Jak się zgłosić do programu "Wspieraj Seniora"

Osoby starsze mogą dokonać zgłoszenia dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11 na ogólnopolską infolinię lub bezpośrednio do ośrodka pomocy społecznej (numer telefonu 62 580 12 05)

- Dla seniorów objętych wsparciem przewidziane są torby zakupowe na kółkach oraz pudełka na leki (do wyczerpania zapasów) – dodaje na koniec szefowa MGOPS w Pleszewie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.