Reklama

Przy szpitalu w Pleszewie powstaje Ośrodek Badań Klinicznych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kwietnia przy Pleszewskim Centrum Medycznym zostanie uruchomiony Ośrodek Badań Klinicznych. Czym jest i jakie ma zadania?

Często zdarza się, że w Polsce pacjent nie ma dostępu do pewnych, na ogół innowacyjnych terapii ratujących zdrowie. A jeśli są - to zazwyczaj są zbyt drogie lub nie są refundowane przez państwo.

Ośrodek Badań Klinicznych w Pleszewie 

Ośrodek Badań Klinicznych, który powstaje przy pleszewskim szpitalu to ogromna szansa  m.in. dla pacjentów onkologicznych, psychiatrycznych, hematologicznych i kardiologicznych na dostęp do terapii, na którą w Polsce mieliby ograniczone szanse. 

- Ośrodek Badań Klinicznych to miejsce, w którym pacjenci chorujący na określone choroby będą brali udział w nowych terapiach, które w Polsce są poza ich zasięgiem, najczęściej finansowym. Mam tu na myśli dostęp do leków czy produktów leczniczych stosowanych w medycynie - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Na początku grupę docelową będą stanowili pacjenci onkologiczni, hematologiczni, psychiatryczni i kardiologiczni, którzy przejdą proces kwalifikacji. 

- Dlaczego akurat te grupy? Dlatego, że właśnie w tych obszarach prowadzi się najwięcej badań klinicznych - precyzuje Błażej Gorczyński. 

Nowe leki i terapie w pleszewskim szpitalu 

W pleszewskim ośrodku  pacjenci będą korzystać z nowych leków lub terapii wraz z obecnymi na rynku i  sprawdzonymi pod kątem ich skuteczności. Protokoły badań będą akceptowane przez Komisje Bioetyczne, która zapewnia bezpieczeństwo dla pacjenta. 

- Warto podkreślić, że lek badany jest zwykle dodawany do już stosowanego. Dane pozyskane w trakcie badań klinicznych są raportowane na bieżąco do sponsora leku. Natomiast pozyskana wiedza jest ważna zarówno dla pacjenta jak i  dla pleszewskiego szpitala, ale też innych ośrodków leczniczych w celu rejestracji nowego leku lub nowej terapii – tłumaczy prezes Błażej Górczyński.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy