Reklama

Rosną opłaty za śmieci w Gizałkach. Czy trzeba składać nowe deklaracje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rosną opłaty za śmieci w Gizałkach. Czy trzeba składać nowe deklaracje? - Zdjęcie główne

Rosną stawki opłat za śmieci w gminie Gizałki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rosną opłaty za odbieranie odpadów od mieszkańców Gizałek. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. Co z deklaracjami?

Czym spowodowana jest ta podwyżka?  Głównie wzrostem cen za zagospodarowanie odpadów komunalnych (zmiana cennika od października 2021 r. oraz zapowiadany wzrost cen w 2022 r.) oraz odbiór i transport odpadów.

- Głównymi czynnikami, mającymi wpływ na ceny zaoferowane przez wykonawców zajmujących się odbiorem oraz zagospodarowaniem odpadów są: wzrost minimalnego wynagrodzenia, cen paliw, cen energii elektrycznej oraz brak rynków zbytu dla niektórych surowców wtórnych - wyliczają samorządowcy i przekonuja, że zwyczajnie nie mają innego wyjścia. 

Czy trzeba złożyć nową deklarację? 

23 zł za osobę miesięcznie – tyle zapłacą od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Gizałki, ale tylko ci którzy prawidłowo prowadzą segregację odpadów na swojej posesji.

Osoby, które tego nie robią muszą liczyć się z opłatą podwyższoną w wysokości 46 zł. 

Na zniżki w wysokości 3 zł miesięcznie mogą liczyć posiadacze kompostowników. Co ważne właściciele nieruchomości, którzy chcą skorzystać z ulgi za zagospodarowanie odpadów w przydomowym kompostowniku są zobowiązani złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uwzględniającą tę zmianę. Muszą to zrobić do 25 marca.

  - Jeśli w gospodarstwie domowym nie zmieniła się liczba osób i brak jest kompostownika lub kompostownik był zgłoszony wcześniej nie trzeba składać nowej deklaracji – tłumaczą pracownicy urzędu gminy w Gizałkach. 

I jednocześnie przestrzegają, że w przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości, który zadeklarował kompostowanie nie posiada takowego, nie kompostuje bioodpadów lub  uniemożliwia dokonania oględzin nieruchomości, w celu weryfikacji zostanie pozbawiony zwolnienia. -

  - W drodze decyzji administracyjnej zostanie orzeczona utrata zwolnienia z tytułu posiadania kompostownika – ostrzegają urzędnicy. 

Przypominają też o wystawianiu pojemników i worków w dniu wywozu przed posesję do godz. 7:00.  Pojemniki na odpady powinny być opisane (miejscowośc, numer domu). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy