reklama
reklama

Ruszyła rozbudowa szpitala. Co dzieje się w Pleszewskim Centrum Medycznym? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła przebudowa Pleszewskiego Centrum Medycznego. Prace rozpoczęły się od oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, który ma być powiększony. Później zmodernizowany zostanie oddział położniczo - ginekologiczny.
reklama

Prace budowlane są prowadzone tuż przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym od strony ulicy Poznańskiej w Pleszewie.  Ekipy działają w części nieużytkowej budynku, dlatego póki co nie będzie żadnych utrudnień dla pacjentów z parkowaniem przy SOR. 

Aktualnie w nowych pomieszczeniach powstaje Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, który do tej pory dysponował czterema miejscami dla chorych. Po przebudowie będzie ich siedem.

- Ma to poprawić komfort pacjentów, ale i też zwiększyć dostępność do oddziału, bo chorych korzystających z Intensywnej Opieki Medycznej przybywa z roku na rok. Co oczywiste - poprawią się również warunki pracy dla personelu - zapowiada  Błażej Górczyński, prezes PCM.

Rozbudowa tak zwanego OIOM-u poprzedza budowę nowej i trzeciej już sali operacyjnej w szpitalu. Ta jest niezbędna, bo konieczne jest zwiększenie przepustowości operacji pacjentów głównie w zakresie chirurgii onkologicznej, uroginekologii i ortopedii.

- Tutaj chorych też z roku na rok jest więcej. Na ten etap szpital stara się jednak o pozyskanie pieniędzy ze źródeł zewnętrznych - dodaje. 

To jednak nie koniec prac budowlanych w Pleszewskim Centrum Medycznym. Szpital planuje na drugim piętrze tuż nad intensywną terapią rozbudować oddział ginekologiczno-położniczy. Tam dla pacjentek będą przygotowane dwuosobowe sale z sanitariatami. To automatycznie poprawi warunki pobytu w placówce.

Głównym powodem przebudowy w tym przypadku jest to, że szpital od lat cieszy się bardzo dobrą opinią wśród przyszłych matek, które chętnie rodzą w Pleszewskim Centrum Medycznym. A odzwierciedlają to zresztą ogólnopolskie rankingi jakościowe.

Koszt wszystkich prac pierwszego etapu wyceniono na 14 milionów złotych. 6 milionów pochodziło z budżetu powiatu pleszewskiego i z funduszy, które zdobył samorząd z dotacji rządowych. Milion dołożyło miasto i gmina Pleszew, a 7 milionów szpital wyda z własnych pieniędzy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama