Reklama

Sala w Tursku oddana do użytku. Obiekt robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się rozbudowa i modernizacja sali wiejskiej w Tursku. Inwestycja, która rodziła się w bólach dziś robi wrażenie.

Kilkaset tysięcy złotych otrzymała gmina Gołuchów od samorządu województwa wielkopolskiego na rozbudowę i przebudowę sali wiejskiej w Tursku. Ta powstała w latach 60. ubiegłego wieku na bazie dawnej obory robotników folwarcznych. Z czasem przestała spełniać wszelkie wymogi, a trzeba przyznać, że akurat obiekt w Tursku jest wykorzystywany na bieżąco. To właśnie tu przez lata odbywały się próby Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca „Tursko”, tutaj zespół przechowywał stroje i instrumenty. W sali organizowane były także imprezy miejscowych organizacji.

Sala wiejska w Tursku. Były komplikacje

Projekt, na którego realizację umowę podpisała jeszcze ówczesna członkini zarządu województwa wielkopolskiego - Marzena Wodzińska – był bardzo ambitny. Zakres prac ogromny. Dlatego pojawiły się spore utrudnienia przy realizacji tej inwestycji. 

-  Prace idą trochę wolniej niż zakładaliśmy. Jest to trudny czas również dla firm. Wystąpiliśmy do urzędu marszałkowskiego z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji- informował już w ubiegłym roku wójt Marek Zdunek.

Ostatecznie po wielu perturbacjach udało się doprowadzić inwestycję do szczęśliwego finału. Powstał niezwykle widowiskowy obiekt.

– Sala wiejska w Tursku została oddana do użytku 30 września.  Bardzo nas cieszy, z udało się zakończyć tę inwestycję, która teraz będzie służyła mieszkańcom. Powstał bardzo okazały obiekt – nie kryje radości Marek Zdunek. 

Sala wiejska w Tursku. Poszerzą ofertę 

Inwestycja ostatecznie pochłonęła 1.101.129 zł, z czego dofinansowanie wyniosło 935.959,64 zł Roboty budowlane obejmowały rozbudowę i przebudowę budynku oraz zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Dobudowano sceną wraz z zapleczem scenicznym oraz strefę wejściową. Przebudowano część istniejącą, dzięki czemu pozyskano pomieszczenia pełniące nowe funkcje wraz z zapleczem sanitarno-gospodarczym. Budynek podłączono bezpośrednio do sieci kanalizacji sanitarnej.

Obiekt dostosowano też do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz poprawiono jego efektywność energetyczną. Łącznie powierzchnia użytkowa budynku sali po realizacji projektu wynosi 397,5 m2 (powierzchnia zabudowy nowej części budynku to 241,4 m2, przy czym powierzchnia użytkowa wynosi 220,1 m2).

-  Dzięki realizacji projektu możliwe będzie poszerzenie oferty kulturalnej, edukacyjnej i rozrywkowej Wiejskiego Domu Kultury w Tursku – podkreśla wójt Gołuchowa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy