Reklama

Społeczna Lodówka PPL będzie codziennie zaopatrywana w żywność

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. FB Społeczna Lodówka PPL

Społeczna Lodówka PPL będzie codziennie zaopatrywana w żywność - Zdjęcie główne

Społeczna Lodówka PPL znajduje się w Pleszewie przy ul. Malińskiej 9 w Pleszewie (przy budynku DPS). Stoi nieco w głębi, dzięki czemu nie jest bezpośrednio widoczna z ulicy. | foto fot. FB Społeczna Lodówka PPL

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Świetną wiadomość przekazali wolontariusze, którzy obsługują Społeczną Lodówkę w Pleszewie. Dzięki nawiązaniu współpracy z Caritas diecezji kaliskiej, miejsce to będzie codziennie zaopatrywane w żywność z marketu "Biedronka".

Pleszewscy wolontariusze, którzy zajmują się zaopatrywaniem Społecznej Lodówki znajdującej się przy ul. Malińskiej 9D (przy DPS) nawiązali współpracę z Caritas diecezji kaliskiej.

Społeczna Lodówka w Pleszewie. Jest współpraca z Caritas diecezji kaliskiej

Pozwoli to na codzienne zaopatrywanie lodówki w żywność.

- Od dzisiaj (13.04.2023 r.) będziemy codziennie w godzinach rannych dostarczali do Społecznej Lodówki PPL żywność z Biedronki - informują wolontariusze.

Wszystko jest zgodne z ustawą o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.

Społeczna Lodówka PPL ma już niemal 4 lata

Przypomnijmy: Społeczna Lodówka w Pleszewie powstała pod koniec 2019 roku. Idea - jak pisaliśmy wówczas na zpleszewa.pl i w papierowym "Życiu Pleszewa" zrodziła się podczas Tygodnia Obywatelskiego w głowach wolontariuszy z ZST w Pleszewie. Dzięki dużemu zaangażowaniu opiekuna szkolnego wolontariatu - Jacka Mikuły, zrozumieniu władz oraz Fundacji weźpomóż.pl - udało się zrealizować ten niezwykły społeczny projekt.

- Ilość żywności, jaką marnujemy codziennie liczona jest w tonach. Tymczasem są osoby, które wciąż chodzą głodne. Społeczna Lodówka pozwala dzielić się jedzeniem z innymi, z tymi, którzy tego potrzebują. Zamiast wyrzucać nadmiar żywności - można pomóc innym - zaznaczał już wówczas w rozmowie z "Życiem Pleszewa" Jan Piontek z Fundacji weźpomóż.pl.

W związku z pandemią Społeczna Lodówka przez jakiś czas musiała być wyłączona, jednak wróciła w pełni w roku 2021, ponadto współpracę ze Społeczną Lodówką w Pleszewie i Szkolnym Klubem Wolontariatu przy ZST Pleszew nawiązała również Fundacja ”Bread of Life”, która dostarczała jedzenie do tego niezwykłego miejsca dla najbardziej potrzebujących.

Gdzie znajduje się Społeczna Lodówka w Pleszewie

Przypomnijmy: pomóc może każdy. Lodówka znajduje się w Pleszewie przy ul. Malińskiej 9 w Pleszewie (przy budynku DPS). Stoi nieco w głębi, dzięki czemu nie jest bezpośrednio widoczna z ulicy.

REGULAMIN SPOŁECZNEJ LODÓWKI MOŻECIE ZNALEŹĆ TUTAJ

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy