Reklama

Strażacy z powiatu pleszewskiego otrzymali promesy na zakup sprzętu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pleszewskiego odebrały w Kaliszu promesy na zakup sprzętu i termomodernizacje.

W komendzie miejskiej PSP w Kaliszu odbyło się wczoraj - 27 marca - uroczyste wręczenie promes na zakup sprzętu oraz termomodernizację budynków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wsparcie otrzymało w sumie 48 jednostek PSP i OSP z terenu województwa wielkopolskiego. W tym gronie znaleźli się też strażacy z powiatu pleszewskiego.  

Promesy na zakup sprzętu otrzymały OSP z: 

  • Bronowa - 20 tys. zł
  • Chocza - 11 700 zł
  • Gizałek - 20 tys. zł
  • Kuchar - 19 tys. zł
  • Sowiny Błotnej - 20 tys. zł
  • Strzydzewa - 20 tys. zł
  • Żegocina - 20 tys. zł
 

Z kolei promesę w ramach programu „Termomodernizacji budynków straży pożarnych” - opiewającą na kwotę 35 tys. zł - otrzymała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie

Zakupią potrzebny sprzęt

Organizatorem uroczystości był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu reprezentowany przez prezesa WFOŚiGW w Poznaniu Jolantę Ratajczak oraz zastępcę prezesa Aleksandrę Durkowską.

Promesy wręczała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w obecności posłów: Jana Dziedziczaka, Jana Mosińskiego i Katarzyny Sójki. Obecni byli też przedstawiciele naszego powiatu: komendant powiatowy PSP w Pleszewie - bryg. Roland Ekiert, burmistrz Marian Wielgosik (Chocz) oraz wójtowie Marek Zdunek (Gołuchów) i Robert Łoza (Gizałki), a także przedstawiciele jednostek, które otrzymały wsparcie finansowe.  

- Promesa dla naszej jednostki opiewa na kwotę  11 700 zł. Chcemy za te pieniądze zakupić sprzęt ochrony osobistej strażaka - głównie ubrania specjalne i kominiarki niepalne - mówi Piotr Woldański, prezes OSP Chocz, który obecny był na uroczystości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy