Reklama

Młodzież z powiatu pleszewskiego zachęca do oddawania osocza!

Opublikowano: śr, 23 gru 2020 11:43
Autor:

Młodzież z powiatu pleszewskiego zachęca do oddawania osocza!  - Zdjęcie główne

Młodzież z powiatu pleszewskiego zachęca do oddawania osocza!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratownicy – medyczni z Pleszewa i wodni z Gołuchowa, nie zwalniają tempa! Tym razem gościli w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, gdzie swoją premierę miał wyjątkowy spot.

- Podczas spotkania zaprezentowany został spot zachęcający ozdrowieńców do oddawania osocza jako odpowiedź na nasz apel - prośbę, aby stworzyć taki wspólny projekt. Spot powstał dzięki czterem osobom: Jakub Suhak (rysunek), Kordian Dziatkiewicz (wiersz), Gabriela Suhak (rysunek) oraz Gabriela Galbierska (filmik) – podkreśla ratownik Dominik Kołaski. Spot jest efektem konkursu ogłoszonego przez ratowników pod koniec listopada.

 

Świąteczna akcja ratowników i strażaków. Odwiedzili panią Agatę i czwórkę jej dzieci

Za udział w konkursie uczestnicy otrzymali prezenty przygotowane przez: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie, WOPR Gołuchów, Ratownicy Medyczni Dzieciom. - Dzięki uprzejmości pracowników RCKiK w Kaliszu dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji na temat krwiodawstwa, osocza. Mogliśmy też zobaczyć zamrożone osocze - podkreśla Dominik Kołaski.

 

Ratownicy i strażacy odwiedzili niezwykłą rodzinę z Jankowa. Nie kryli wzruszenia

Podczas wizyty w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ratownik medyczny Piotr Kramarczyk jako ozdrowieniec oddał osocze. Warto podkreślić, że to już kolejny ratownik, który nie wahał się pomóc w ten sposób innym.

 

W tym trudnym czasie musimy być solidarni. Powinniśmy się wspierać i dbać o siebie, w taki czy inny sposób. Osocze ozdrowieńca może sprawić, że komuś uratujemy życie. Może osobie najbliższej, może osobie nieznanej. I to jest chyba najważniejsze. Informacja o pozytywnym wyniku testu na Covid-19 była dla mnie szokiem. Jednak chorobę potraktowałem jak bitwę, która przecież muszę wygrać, a oddanie osocza od początku choroby było dla mnie oczywiste. Zachęcam wszystkich ozdrowieńców, którzy spełniają kryteria do zgłaszania się do stacji krwiodawstwa – Piotr Kramarczyk, ratownik meczyny. 

 

Wcześniej zrobił to Paweł Onyszkiewicz - ratownik na co dzień pracujący w Zespołach Ratownictwa Medycznego Pleszewskiego Centrum Medycznego. – Dla mnie było to oczywistym ruchem, jestem ozdrowieńcem, moje osocze może pomóc odzyskać komuś zdrowie, to je po prostu oddaję. Zachęcam wszystkich ozdrowieńców, którzy mogą oddać osocze, aby to zrobili. Wydaje mi się, że to jest jedyna słuszna, a zarazem odpowiedzialna postawa. Tylko wspólnymi siłami możemy pokonać wroga jakim jest wirus Sars Cov 2 – mówi nam Paweł Onyszkiewicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.