Reklama

Trwa wielka inwestycja w Dobrzycy. To trasa, która łączy dwa powiaty [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa przebudowa drogi powiatowej na odcinku Dobrzyca-Polskie Olędry. Podczas pierwszego etapu prac – który rozpoczął się od ul. Koźmińskiej – wykonana zostanie m.in. nowa ścieżka rowerowa. Uwaga! Część trasy w środę będzie zamknięta!

Na ul. Koźmińskiej w Dobrzycy pełną parą idą roboty związane z przebudową drogi powiatowej nr 5145P. Chodzi o modernizację kilometra wspomnianej trasy – od ul. Koźmińskiej w stronę Polskich Olędrów.

Było dofinansowanie na remont trasy Dobrzyca-Polskie Olędry

Starostwo powiatowe w Pleszewie pozyskało wcześniej na wspomnianą inwestycję ponad 2,5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pełny koszt pierwszego etapu prac to z kolei ok. 3,1 mln zł (372 tys. zł dołoży starostwo, a kolejne 260 tys. zł gmina Dobrzyca). Jak zaznacza starosta, inwestycja jest bardzo ważna.

- To trasa, która łączy dwa powiaty: pleszewski z krotoszyńskim – przypomina starosta Maciej Wasielewski. 

Jak zmieni się droga powiatowa Dobrzyca-Polskie Olędry?

Co konkretnie zostanie wykonane?

- W planie jest kilometr nowej drogi, ścieżka rowerowa, niezbędne chodniki tam gdzie jest to potrzebne, kanalizacja, hybrydowe oświetlenie oraz supernowoczesne przejście dla pieszych - wylicza Maciej Wasielewski.

Warto przy okazji przypomnieć, że niedawno w tej okolicy zakończyła się inna inwestycja – przebudowa ul. Klonów. Tam również powstała ścieżka rowerowa.

Uwaga na zamknięcie ul. Koźmińskiej w środę

Jak informują władze gminy,, w związku z trwającą przebudową drogi powiatowej nr 5145P wykonawca robót informuje, że ul. Koźmińska będzie musiała zostać zamknięta w najbliższą środę - 6 lipca - na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Klonów oraz ul. Wybudowanie -  w godzinach 7.00 – 17.00.

Ruch na trasie Dobrzyca - Koźmin prowadzony będzie poprzez objazd przez Polskie Olędry zgodnie z tymczasową organizacją ruchu. 

Oto zakres prac, realizowanych obecnie na trasie Dobrzyca-Polskie Olędry:

 • poszerzenie jezdni do 6m i wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, 
 • wykonanie nowej ścieżki rowerowej oddzielonej od jezdni pasem zieleni (za drzewami) po lewej stronie drogi  - na odcinku od skrzyżowania z ul. Wybudowanie do skrzyżowania z ul. Klonów, o szerokości 2 m i długości ogółem 901 mb z betonu asfaltowego,
 • wykonanie chodnika o długości 265 mb po prawej stronie o szerokości 1,5 m oddzielonego od jezdni pasem zieleni  oraz chodnika po lewej stronie o długości 14 mb o szerokości 2,0 m przy krawędzi jezdni z kostki betonowej,
 • po prawej stronie kanał deszczowy połączony z kanałem przy drodze gminnej – ul. Klonów,
 • wykonanie remontu istniejących przepustów pod drogą o przekroju fi 800 (2 szt.) wraz z wykonaniem nowych przyczółków i urządzeń zabezpieczających,
 • remont i wymianę istniejących przepustów pod zjazdami,
 • wykonanie poboczy utwardzonych kruszywem,
 • utwardzenie istniejących zjazdów do posesji i pól z kostki betonowej, 
 • po lewej stronie drogi na długości ścieżki rowerowej wykonanie drenażu francuskiego a po prawej stronie  odtworzenie i odmulenie rowów przydrożnych
 • wymianę i uzupełnienie oznakowania pionowego, nowe oznakowanie poziome,
 • wykonanie  nowego przejścia dla pieszych  z oznakowaniem aktywnym 
 • wykonanie nowych nasadzeń  tytułem rekompensaty za wcześniej  wycięte drzewa 
CZYTAJ TAKŻE: Polskie Olędry. W miejscu dawnych objawień stanął nowy, potężny krzyż

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy