Reklama

Powiat pleszewski pozyskał pieniądze na dużą inwestycję w Dobrzycy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo powiatowe w Pleszewie pozyskało ponad 2,5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi powiatowej Dobrzyca-Polskie Olędry.

Pieniądze na przebudowę drogi powiatowej Polskie-Olędry Dobrzyca

Powiat pleszewski pozyskał pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi nr 5145P (trasa Polskie Olędry-Dobrzyca).

Na razie chodzi o pierwszy etap wspomnianych robót - od strony Dobrzycy. Kwota jest jednak niebagatelna - cała inwestycja kosztować będzie ok. 3,1 mln zł, a dofinansownie jakie pozystakło starostwo to ponad 2,5 mln zł.!

Symboliczny czek na przebudowę drogi w gminie Dobrzyca wręczył w czwartek na ręce starosty Macieja Wasielewskiego wojewoda Michał Zieliński.

Jak zaznacza starosta, inwestycja jest bardzo ważna. 

- To trasa, która łączy dwa powiaty: pleszewski z krotoszyńskim. Na razie chodzi o pierwszy etap, ale bardzo kosztowny - sami nie bylibyśmy w stanie realizować tych prac, bez wsparcia finansowego nie byłoby to możliwe - zaznacza Maciej Wasielewski.

A - jak dodaje starosta, standard prac będzie bardzo wysoki.

- W planie jest kilometr nowej drogi, ścieżka rowerowa, niezbędne chodniki tam gdzie jest to potrzebne, kanalizacja, hybrydowe oświetlenie oraz supernowoczesne przejście dla pieszych - wylicza Maciej Wasielewski.

Co będzie obejmowć przebudowa drogi powiatowej Polskie Olędry-Dobrzyca? Oto zakres prac:

 • poszerzenie jezdni do 6m i wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, 
 • wykonanie nowej ścieżki rowerowej oddzielonej od jezdni pasem zieleni (za drzewami) po lewej stronie drogi  - na odcinku od skrzyżowania z ul. Wybudowanie do skrzyżowania z ul. Klonów, o szerokości 2 m i długości ogółem 901 mb z betonu asfaltowego,
 • wykonanie chodnika o długości 265 mb po prawej stronie o szerokości 1,5 m oddzielonego od jezdni pasem zieleni  oraz chodnika po lewej stronie o długości 14 mb o szerokości 2,0 m przy krawędzi jezdni z kostki betonowej,
 • po prawej stronie kanał deszczowy połączony z kanałem przy drodze gminnej – ul. Klonów,
 • wykonanie remontu istniejących przepustów pod drogą o przekroju fi 800 (2 szt.) wraz z wykonaniem nowych przyczółków i urządzeń zabezpieczających,
 • remont i wymianę istniejących przepustów pod zjazdami,
 • wykonanie poboczy utwardzonych kruszywem,
 • utwardzenie istniejących zjazdów do posesji i pól z kostki betonowej, 
 • po lewej stronie drogi na długości ścieżki rowerowej wykonanie drenażu francuskiego a po prawej stronie  odtworzenie i odmulenie rowów przydrożnych
 • wymianę i uzupełnienie oznakowania pionowego, nowe oznakowanie poziome,
 • wykonanie  nowego przejścia dla pieszych  z oznakowaniem aktywnym 
 • wykonanie nowych nasadzeń  tytułem rekompensaty za wcześniej  wycięte drzewa 
Całe zadanie obejmować będzie ponad 3,1 mln zł.

Dofinansowanie rządowe wynosi ponad 2,5 mln zł, z kolei wkład własny ponad 600 tys. zł (Ponad 372 tys. zł wyłoży starostwo, a 260 tys. zł wyłoży gmina Dobrzyca).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy