Reklama

Trwa wielki remont ul. Klonów w Dobrzycy. To największa tegoroczna inwestycja [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 2 maj 2022 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Dobrzycy pełną parą idą prace przy kompleksowej przebudowie ul. Klonów. To największa tegoroczna inwestycja drogowa realizowana przez gminę.

Remont ul. Klonów w Dobrzycy

Przypomnijmy: gmina Dobrzyca pozyskała w ubiegłym roku dofinansowanie do tej inwestycji - w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W sumie przyznano gminie dofinansowanie na poziomie 2 mln 90 tys. zł. - To ważne wsparcie – mówił wówczas w rozmowie z „Życiem Pleszewa” burmistrz Jarosław Pietrzak.

Warto przy okazji przypomnieć, że przebudowa ul. Klonów to kontynuacja prac w tym rejonie miasta – wcześniej przebudowano ul. Nową – wówczas gmina pozyskała na to pieniądze z Funduszu Dróg Lokalnych.

Samorząd ogłosił przetarg na wspomnianą inwestycję który został rozstrzygnięty na początku tego roku. Kompleksową przebudową ul. Klonów zajmuje się firma z powiatu ostrowskiego - Usługi Ogólnobudowlane Anna Chleboś. Warto zaznaczyć, że po przetargu udało się gminie zaoszczędzić – zamiast planowanych 2,2 mln zł, które zapisano w budżecie - inwestycja zrealizowana zostanie za nieco ponad 1,6 mln zł.

Zmiany na ul. Klonów w Dobrzycy

No dobrze, jakie konkretnie zmiany będą prowadzone na drodze gminnej nr 628575P w Dobrzycy? Jak informowali już wcześniej przedstawiciele urzędu w Dobrzycy, inwestycja obejmuje przebudowę drogi na odcinku 619 metrów - od skrzyżowania z ul. Koźmińską do posesji nr 3.

Przede wszystkim – droga zostanie poszerzona do 6 metrów - wraz z  przesunięciem obecnej osi jezdni o około metr na stronę prawą. Zgodnie z planami, po prawej stronie zaplanowano chodnik o szerokości 2,5 m, który będzie dopuszczał ruch rowerów, z miejscowymi przewężeniami, z kolei z lewej chodnik będzie miał szerokość od 1,5m do 2 m.

Zaplanowano także budowę nowej kanalizacji deszczowej - zostanie zlokalizowana w linii obecnego rowu przydrożnego po stronie prawej. 

Będą nowe przejścia dla pieszych na ul. Klonów w Dobrzycy

Warto zaznaczyć, że dziś ul. Klonów nie posiada przejść dla pieszych (z powodu braku chodnika po prawej stronie ulicy). Po przebudowie to się zmieni – w planie są dwa nowe przejścia dla pieszych. Jak dodają urzędnicy – będą one aktywne.

– Chodzi o aktywne znaki D-6 z panelem solarnym, najezdniowe kocie oczka - elementy aktywne) oraz dostosowane dla osób niepełnosprawnych (pola uwagi z płyt ostrzegawczych z wypustkami) – wyliczała już wcześniej na naszych łamach Monika Cholewa z dobrzyckiego urzędu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy