Centrum Usług Społecznych w Pleszewie na początku tego roku zastąpiło Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. CUS z założenia ma realizować więcej zadań niż pomoc społeczna, ze swoją sprawą do siedziby przy Słowackiego 19A przyjść może teraz każdy mieszaniec, niezależnie od sytuacji życiowej i finansowej.
Szeroko pisaliśmy o tym tutaj: - Przecieramy szlaki - mówi Dominika Frencel, dyrektor Zentrum Usług Społecznych w Pleszewie
Fizjoterapeuta czy spotkania z Teresą Lipowską, Ewą Wachowicz i Andrzejem Polanem. Oferta CUS w Pleszewie
Po przekształceniu w ofercie CUS, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, znalazły się także cztery nowe usługi. Przypomnijmy, że pracownicy już od zeszłego roku badali potrzeby pleszewian, by określić, co nowego centrum powinno im zaproponować. Pierwsza z usług, która ruszyła już wiosną, nosi nazwę „Fizjobalans”. Kierowana jest do osób starszych (60+), z niepełnosprawnością czy samotnych, wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. W jej ramach fizjoterapeuta, by przeprowadzić masaż, rehabilitację czy terapię manualną, odwiedza pacjenta w domu. Koszt po stronie mieszkańca to 30 zł za godzinę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, chętni mogą zgłaszać się pod numerem: (62) 580-12-05- wew. 36.
Kolejna z realizowanych już usług to „Generator mocy”. Ten ma się przyczynić do wspomagania aktywności fizycznej oraz kondycji psychicznej osób starszych (60+) poprzez zajęcia ruchowe, warsztaty zdrowego dożywiania, ćwiczenia pamięci i koncentracji. Najlepszą ofertę na jego prowadzenie złożył Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Odbędzie się 50 wydarzeń, m.in. w salach wiejskich na terenie gminy. Warsztaty poprowadzą m.in. mistrzowie kuchni Ewa Wachowicz czy Andrzej Polana. Zaplanowano też spotkanie motywacyjne z aktorką Teresą Lipowską. Koszt to 20 zł miesięcznie. By się zapisać, należy dzwonić pod numer: (62) 580-12-05 wew. 36 lub 503-730-960.
Jeszcze w sierpniu ma wystartować „Bezpiecznik” - bezpłatna usługa polegająca na indywidualnym poradnictwie psychologicznym. Kierowana będzie do dorosłych mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem osób doświadczających przemocy domowej, będących w kryzysie psychicznym czy z niepełnosprawnością. Póki co, nie ogłoszono jeszcze naboru.
Ostatnia z zapowiedzianych usług, to „Centrum emocja”. Lokal do jej realizacji jest już gotowy, konkurs na najlepszą ofertę napisany, ale jeszcze nie ogłoszony. Ma odpowiedzieć na potrzeby rodzin borykających się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi, w kryzysie czy dzieci i młodzieży zagrożonych kryzysami psychologicznymi i uzależnieniami behawioralnymi. CUS chce, by odbywały się warsztaty, treningi kompetencji społecznych i rodzicielskich oraz grupy wsparcia.
Więcej informacji na temat oferty CUS można zasięgnąć w siedzibie przy Słowackiego 19A oraz pod numerem telefonu 503 730 960 (pn.-pt. 7.30-14.30)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.