Konieczność szukania nowego dyrektora szpitala w Krotoszynie spadła na władze powiatu krotoszyńskiego po tym, jak dotychczasowa dyrektor Beata Maj złożyła rezygnację.
Beata Maj od 2020 roku pełniła funkcję dyrektora ds. administracyjno-finansowych w SP ZOZ Krotoszyn. Po tym, jak w 2022 roku władze powiatu krotoszyńskiego zwolniły z funkcji szefowej szpitala Iwonę Wiśniewską, Beata Maj była jednym z czterech kandydatów starających się o tę posadę. I wygrała.
Jednak pod koniec października - po dwóch latach rządów - złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.
Pani dyrektor ma miesięczny okres wypowiedzenia, w którym będzie pełnić obowiązki. Natychmiast rozpiszemy konkurs na dyrektora szpitala i do tego czasu będziemy musieli zapewnić pełnienia obowiązków - mówił wówczas Paweł Radojewski, starosta krotoszyński.
Z końcem listopada Beata Maj przestała pracować w krotoszyńskim szpitalu, a obowiązki dyrektora przejęła główna księgowa - Paulina Bożejewicz.
Konkurs na dyrektora szpitala w Krotoszynie
Zarząd powiatu krotoszyńskiego ogłosił konkurs na dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.Jakie wymagania musiał spełnić przyszły dyrektor krotoszyńskiego szpitala? Przede wszystkim posiadać wyższe wykształcenie i wiedzę oraz doświadczenie pozwalające mu na pełnienie tej funkcji. Wymagano także przynajmniej 5-letniego stażu na stanowisku kierowniczym lub legitymowania się ukończonymi studiami podyplomowymi na kierunku zarządzanie i posiadania co najmniej 3-letniego stażu pracy.
Dodatkowe wymagania, jakie zarząd powiatu postawił przed nowym dyrektorem krotoszyńskiego szpitala to:
- znajomość przepisów ustawy o działalności leczniczej oraz przepisów wykonawczych,
- znajomość prawa z zakresu finansów publicznych i świadczeń opieki zdrowotnej
finansowanych ze środków publicznych, - znajomość prawa zamówień publicznych i Kodeksu pracy,
- umiejętność zarządzania personelem, odpowiedzialność, dokładność, dyspozycyjność,
- wysoka kultura osobista,
- umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresujących i pod presją czasu.
To jednak nie wszystko. W ogłoszeniu o konkursie władze powiatu wskazały także na preferowane oczekiwania względem kandydata:
- doświadczenie w zakresie zarządzania podmiotami leczniczymi (stanowiska kierownika lub zastępcy kierownika albo pokrewne w spółkach prawa handlowego) lub zarządzania innymi podmiotami funkcjonującymi w systemie publicznej służby zdrowia - pisemna lista wraz z nazwami podmiotów, piastowanymi stanowiskami oraz merytorycznym zakresem zadań przypisanych określonemu stanowisku (zgodnie z umową) oraz okresem, w którym kandydat piastował dane stanowisko,
- posiada wykształcenie wyższe w zakresie ekonomii, prawa, medycyny lub podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia.
W naborze na dyrektora szpitala w Krotoszynie wystartowało 5 kandydatów. Jeden z nich nie spełnił wymogów formalnych, dlatego też do ostatniego etapu konkursu, jakim była rozmowa z komisją, przeszły cztery osoby.
- Dariusz Bierła
- Justyna Jaskulska
- Jolanta Klimkiewicz
- Damian Marciniak
Wybrano nowego dyrektora szpitala w Krotoszynie
Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych, komisja konkursowa zdecydowała, że nowym dyrektorem szpitala w Krotoszynie zostanie Damian Marciniak. Jak podkreślił starosta krotoszyński - mimo młodego wieku, ma on ogromne doświadczenie w kwestiach medycznych.
Damian Marciniak jest byłym dyrektorem do spraw administracyjnych w Pleszewskim Centrum Medycznym, wykładowcą akademickim dwóch uczelni, był też dyrektorem Wydziału Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim, a teraz pracuje w Ministerstwie Zdrowia w biurze Rzecznika Praw Pacjenta, jest tam dyrektorem departamentu do spraw zdrowia psychicznego - przekazał starosta Paweł Radojewski, który pełnił funkcję przewodniczącego komisji konkursowej.
Jeżeli Damianowi Marciniakowi uda się szybko zakończyć pracę w Ministerstwie Zdrowia, to funkcję dyrektora szpitala w Krotoszynie mógłby zacząć pełnić już w połowie lutego.
Fot. Facebook Damiana Marciniaka
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.