Reklama

Wspaniała akcja dla Dobrzycy. To co się wydarzyło jest niesamowite - mówią ludzie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z różnych stron kraju do Dobrzycy spływa pomoc dla poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej, która przeszła przez gminę 17 lutego.

Straty spowodowane przez nawałnicę w całym powiecie pleszewskim są ogromne.

Największe w gminie Dobrzyca. I to właśnie w jej stronę są teraz zwrócone oczy całego kraju. Ruszyła dosłownie lawina pomocy dla poszkodowanych. 

– Właśnie dostałem informację, że jedzie do nas transport materiałów budowlanych z gór. To niesamowite jaką solidarnością z poszkodowanymi wykazują się nie tylko nasi mieszkańcy, ale też zupełnie obcy ludzie – mówi burmistrz Jarosław Pietrzak. 

Nawałnica w Dobrzycy. Rozdzielają według potrzeby 

Właśnie materiały budowlane m.in. wełna mineralna, styropapa, papa termozgrzewalna, styropian różnej grubości są teraz w Dobrzycy i Sośnicy najbardziej potrzebne. 

– Dostarczają nam je osoby prywatne, firmy. Telefon dzwoni dosłownie bez przerwy. Wszystko magazynujemy na ul. Ostrowskiej i rozdzielamy według potrzeb – mówi Wojciech Maniak, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca.

Dziś – 23 lutego – do Dobrzycy przyjechali przedstawiciele Leroy Merlin z Suchego Lasu k. Poznania i Kalisza. Podarowali poszkodowanym kilkaset metrów papy.

  – Jesteśmy firmą handlową, ale chcemy być również użyteczni i pomocni dla społeczności lokalnej.  Prośba z naszej strony jest taka, aby te materiały trafiły do osób, które w tej chwili najbardziej potrzebują wsparcia – mówił Karol Leśniewski z Leroy Merlin z Suchego Lasu k. Poznania. 

I zapowiedział, że to nie koniec pomocy ze strony Leroy Merlin dla Dobrzycy. 

– Dziś jesteśmy tu również po to, aby uzyskać informacje co jest w tej chwili poszkodowanym najbardziej potrzebne. Postaramy się w miarę naszych możliwości na te potrzeby zareagować w porozumieniu z innymi naszymi placówkami i fundacją  Leroy – podkreślał. 

Nawałnica w Dobrzycy. Trwa zbiórka 

Cały czas trwa również zbiórka środków finansowych na rzecz poszkodowanych. Pieniądze spływają od rodzin, instytucji, organizacji, parafii praktycznie z całego regionu. 

Na koncie Stowarzyszenia Inicjatyw społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca jest w tej chwili ok. 140 tysięcy złotych.

– Zbiórka będzie trwała do końca marca. Potem zostanie powołana komisja, która podzieli uzbieraną kwotę pomiędzy poszkodowanych, biorąc oczywiście pod uwagę szkody – mówi Hanna Bielarz, skarbnik stowarzyszenia.

Pomoc finansową zadeklarował też Bank Spółdzielczy w Dobrzycy.

– Bank wesprze kwotą 100.000 zł tych, którzy nie posiadali ubezpieczenia, a także tych których sytuacja prawna nie jest uregulowana. Pomoc dotrze do mieszkańców jak najszybciej – zapowiedzieli przedstawiciele BS w Dobrzycy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy