Reklama

Z miejskich budynków i ogrodzeń znikną banery i plakaty? Jest decyzja burmistrza Pleszewa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z miejskich budynków i ogrodzeń znikną banery i plakaty? Jest decyzja burmistrza Pleszewa - Zdjęcie główne

W połowie stycznia burmistrz Pleszewa wydał zarządzenie, zgodnie z którym zabrania się umieszczania banerów i reklam na ścianach budynków i ogrodzeń nieruchomości, które należą do gminy.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie stycznia burmistrz Pleszewa wydał zarządzenie zgodnie z którym, zabrania się umieszczania banerów i reklam na ścianach budynków i ogrodzeń nieruchomości, które należą do gminy.

Zakaz umieszczania reklam i banerów na ścianach budynków oraz na ogrodzeniach nieruchomości należących do Miasta i Gminy Pleszew wydano 12 stycznia.

Teoretycznie, nowe zarządzenie burmistrza Pleszewa weszło w życie z dniem podpisania. 

Zakaz umieszczania reklam i banerów na gminnych obiektach w Pleszewie

Skąd w ogóle wspomniana decyzja? Jak tłumaczą władze, chodzi o to, by miasto – jako samorząd - nie wspierało – choćby pośrednio – konkretnych firm.

- Musimy być obiektywni. Miasto nie może bezpośrednio lub pośrednio wspierać konkretnych firm. Dotyczy to różnych kwestii - nie może być też np. tak, że na naszych szkołach wiszą reklamy szkół językowych - wyjaśnia przyczyny wspomnianej decyzji Izabela Świątek, wiceburmistrz Pleszewa.

W praktyce wspomniane rozwiązanie oznacza, że zniknąć powinny generalnie wszystkie reklamy – poza plakatami rozwieszanymi na samych budynkach, chodzi także o banery, które wiszą od dawna na boiskach osiedlowych czy stadionie miejskim.

Znikną banery i reklamy m.in. z ogrodzeń osiedlowych boisk

Przewodnicząca osiedla nr 7 „Zachodnie” nie ukrywa, że zarządzenie, choć słuszne w kontekście samej estetyki miasta, spowoduje też pewne komplikacje – w momencie, gdy osiedle będzie np. chciało starać się o wsparcie danego sponsora – np. podczas organizacji imprez przez zarząd.

 - U nas te banery były swoistą formą wdzięczności dla sponsorów. Jeśli teraz znikną, to wiadomo, że już się do tych osób o pomoc nie udam, bo będzie mi po prostu głupio - komentuje Bernadeta Gawrońska, przewodnicząca pleszewskiego osiedla oraz radna.

Mimo wspomnianych komplikacji zaznacza jednak, że samo założenie – w kontekście choćby estetyki – jest jednak słuszne.

– Ostatnio miałam zresztą na swoim osiedlu sytuację, gdy przed rozpoczęciem prac przy budowie przepompowni zwracałam się do osób, które miały swoje banery – o ich usunięcie. Ostatecznie sprzątałam je sama. One fajnie wyglądają, gdy są nowe, ale wiadomo, że czas i warunki atmosferyczne powodują, że później nie wygląda to dobrze. Teraz może rzeczywiście będzie to – pod względem wyglądu – lepiej – komentuje przewodnicząca. 

I jak dodaje, w przypadku szukania sponsorów, trzeba będzie po prostu pomyśleć nad inną formą wdzięczności.

– Postaramy się po prostu zorganizować to jakoś inaczej – mówi.

ZAPRASZAMY DO KOMENTARZY – JAK OCENIACIE WSPOMNIANY ZAKAZ? CZY TO DOBRY POMYSŁ? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy