Reklama

Zbudują nowy chodnik w Korzkwach. O tę inwestycję prosili mieszkańcy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 8 mar 2022 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Problem trasy w Korzkwach - w kierunku Skrzypni – od dłuższego czasu spędzał sen z powiek części mieszkańców wsi. Jak zaznaczali ludzie, brakuje tu bowiem chodnika, tymczasem drogą przemieszczają się dzieci na autobus szkolny. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku – uda się poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Zbudują chodnik w Korzkwach

Przypomnijmy: o trasie w Korzkwach w kierunku na Skrzypnię pisaliśmy na naszych łamach.

– Tu jest niebezpiecznie – przyznawała nam wprost sołtys wsi Anita Szczepaniak, która jako pleszewska radna składała już dwa lata temu interpelację we wspomnianej sprawie.

Korzkwy. Mieszkańcy mówili, że jest niebezpiecznie

– W czasie roku szkolnego drogą przemieszcza się siedmioro dzieci na autobus szkolny. Droga jest niebezpieczna, bez pobocza, a do tego bez oświetlenia na zakrętach, a kierowcy nie zawracają uwagi na ograniczenia prędkości związane z terenem zabudowanym. Do tego widoczność pieszych utrudniają drzewa i krzaki – wyliczała wówczas Anita Szczepaniak.

Dlatego też wystosowała do władz Pleszewa interpelację – z prośbą o zajęcie się sprawą. Jak zaznaczała, przede wszystkim chodzi o lepszą widoczność przy wspomnianej drodze.

– Naszym obowiązkiem jest zapewnić wszystkim dzieciom jak największe bezpieczeństwo w czasie drogi do szkół – pisała pleszewska radna i sołtys wsi.

Ostatecznie, jak się okazuje, jej starania i apele przyniosły skutek.

W budżecie powiatu pleszewskiego zapisano na ten rok pieniądze na budowę chodnika – przy wspomnianej trasie. W budżecie starostwa jest to 50 tys. zł. Warto jednak przypomnieć, że zgodnie z przyjętą od lat zasadą – do budowy „dorzuci” również Miasto i Gmina Pleszew.

- Chodzi o trasę w kierunku Skrzypni – przyznaje „Życiu Pleszewa” Halina Meller, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie.

Wspomniana informacja bardzo cieszy mieszkańców.

– To oczywiście dla nas bardzo dobra wiadomość. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo we wspomnianym fragmencie – komentuje Anita Szczepaniak.

Czy jest szansa na drogę w Korzkwach?

Na koniec warto dodać, że być może to nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców wsi. W budżecie starostwa zapisano również 280 tys. zł na przebudowę drogi w kierunku Mamot. Tutaj jednak ostateczne decyzja zapadną dopiero później – inwestycja zależy bowiem od pozyskania dofinansowania zewnętrznego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy