Reklama

Znamy cenę węgla dla mieszkańców Pleszewa. Rusza sprzedaż

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. UMiG Pleszew

Znamy cenę węgla dla mieszkańców Pleszewa. Rusza sprzedaż - Zdjęcie główne

Pierwsze dwie partie węgla dotarły już do Pleszewa - co oznacza uruchomienie sprzedaży dla samych mieszkańców. Jak wyglądają procedury? Co musimy zrobić, by otrzymać węgiel? | foto arch. UMiG Pleszew

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsze dwie partie węgla dotarły już do Pleszewa - co oznacza uruchomienie sprzedaży dla samych mieszkańców. Jak wyglądają procedury? Co musimy zrobić, by otrzymać węgiel?

Władze Pleszewa ruszają ze sprzedażą węgla dla mieszkańców.

Jak informuje burmistrz, pierwsze dwie partie opału do dystrybucji przez samorząd dotarły już na nasz teren, obecnie uruchomiana jest cała procedura sprzedaży dla mieszkańców.

Sprzedaż węgla w Pleszewie. Ile złożono wniosków?

Jak się dowiedzieliśmy, do dziś mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew złożyli ok. 1.100 wniosków na zakup węgla po preferowane cenie (stan na 23 listopada, na godz. 11.00).

Zdecydowana większość z nich została już rozpatrzona, władze podpisały także umowę z dostawcą - firmą Węglokoks S.A.

Wcześniej Pleszew wyłonił również firmę, która zajmie się realizacją całego zadania na terenie gminy – jak informuje burmistrz będzie to PHUT Durscy - autoryzowany sprzedawca Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o., który ma siedzibę w Ludwinie i Kowalewie.

- Warunki postawiliśmy wcześniej dosyć wysokie, chodzi o co najmniej dwa place i możliwość wyładunku, ponieważ możliwe było, że węgiel przyjedzie koleją, stąd chodziło o możliwość wyładunku na stacji w Kowalewie. Plus oczywiście posiadanie floty samochodów – informował już wcześniej burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Po ile będzie węgiel sprzedawany w Pleszewie?

Jak się dowiedzieliśmy, pierwsza dostawa węgla właśnie trafiła do gminy Pleszew. Udało się jednocześnie obniżyć nieco cenę dla mieszkańców.

– Dotarły do nas dwie partie węgla do dystrybucji przez samorząd. Sprzedaż odbywać się będzie za kwotę 1.910 zł  – informuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Co mają zrobić w związku z tym teraz mieszkańcy, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone?

Zgodnie z informacjami pleszewskiego urzędu, trwa właśnie wystawianie faktur za sprzedaż węgla - mieszkańcy będą na bieżąco informowani - poprzez dane kontaktowe, które deklarowano w samym wniosku składanym w urzędzie – o konieczności zapłaty.

Zgodnie z terminami, mieszkaniec będzie miał trzy dni na opłacenie wspomnianej faktury.

Co zrobić, by kupić tańszy węgiel w Pleszewie po złożeniu wniosku?

- Węgiel będzie sprzedawany według kolejności złożonych przez mieszkańców wniosków. Najpierw zadzwoni urzędnik lub wyśle mailem fakturę (jeśli był podany we wniosku e-mail). Fakturę należy opłacić przelewem w ciągu 3 dni, następnie, po zaksięgowaniu wpłaty, wnioskodawca otrzyma zaświadczenie uprawniające do zakupu węgla (można także przynieść do urzędu dowód zapłaty, by skrócić czas oczekiwania). I z tym zaświadczeniem wnioskodawca udaje się do wskazanego składu opału, gdzie kupuje węgiel (odbiór do domu odbywa się już na koszt własny) – relacjonuje Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego urzędu.

Przypomnijmy: wnioski na I transzę zakupu węgla można składać do 15 grudnia 2022 roku w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie (pokój nr 111) tel. 62 7428 343. Można też to zrobić elektronicznie - przez ePUAP.

JUTRO W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA" PRZECZYTACIE PONADTO SZCZEGÓŁOWY RAPORT - O SYTUACJI W KAŻDEJ Z NASZYCH GMIN

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy