Reklama

Kiedy przyjedzie do nas węgiel? Pleszew zamówił już ponad tysiąc ton

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Bartek Owczarz

Kiedy przyjedzie do nas węgiel? Pleszew zamówił już ponad tysiąc ton - Zdjęcie główne

Pleszew zamówił już ponad tysiąc ton węgla. Kiedy do nas przyjedzie? | foto fot. Bartek Owczarz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Pleszewa zamówiły w spółce Węglokoks S.A. ponad tysiąc ton węgla. To efekt zapotrzebowania, jakie złożyli mieszkańcy. Do urzędu wpłynęło 919 wniosków o zakup opału po preferencyjnej cenie.

919 wniosków - do tej pory - wpłynęło do pleszewskiego urzędu w sprawie zakupu węgla przez mieszkańców. Zdecydowana większość z nich została już rozpatrzona, do sprawdzenia pozostało jeszcze 186 formularzy.

Jaki węgiel zamówili mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew?

Zgodnie z wnioskami, obecne zapotrzebowanie oszacowano na ponad tysiąc ton węgla (orzech - 405 ton oraz ekogroszek - 675 ton 500 kg).

Przypomnijmy - sprzedaż węgla ma być podzielona na dwa okresy: 

  • do 31 grudnia 2022 r.,
  • od 1 stycznia 2023 r. (mniej więcej do kwietnia 2023 r.)
 

Wnioski na I transzę zakupu węgla można składać jeszcze do 15 grudnia 2022 roku w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie (pokój nr 111) tel. 62 7428 343. Można też to zrobić elektronicznie - przez ePUAP.

Pleszew podpisał już umowę w sprawie zakupu węgla

Jak informuje burmistrz Pleszewa, umowa z dostawcą - firmą Węglokoks S.A. została już podpisana. 

- Poszły pierwsze zamówienia i czekamy na odbiór. Sugestią Węglokoksu było, by składać zamówienia najpierw na 200 ton - i codziennie składać zapotrzebowanie - informuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Władze Pleszewa - w wyniku zapytań ofertowych - wyłoniły wcześniej firmę, która zajmie się realizacją zadania, nadzorowanego przez gminę. Jak informuje burmistrz, będzie to PHUT Durscy. To autoryzowany sprzedawca Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o., który ma siedzibę w Ludwinie i Kowalewie.

- Warunki postawiliśmy wcześniej dosyć wysokie, chodzi o co najmniej dwa place i możliwość wyładunku, ponieważ być może węgiel przyjedzie koleją, stąd chodzi o możliwość wyładunku na stacji w Kowalewie. Plus oczywiście posiadanie floty samochodów - informuje Arkadiusz Ptak.

Jak będzie wyglądała płatność za tańszy węgiel?

Zgodnie z informacjami pleszewskiego urzędu, gdy węgiel już do nas dotrze, to po zapłaceniu za zamówioną ilość otrzymamy specjalne zaświadczenie wydane przez urząd, które trzeba będzie okazać przy odbiorze węgla (o tym, kiedy konkretnie i gdzie będzie można za węgiel zapłacić - mieszkańcy zostaną poinformowani).

Kiedy przyjedzie węgiel do Pleszewa?

No dobrze, kiedy jednak tańszy węgiel do nas trafi?

Na razie - niestety - nie wiadomo, kiedy konkretnie możemy oczekiwać pierwszych dostaw węgla. Teoretycznie może być to w ciągu dwóch tygodni, jednak jak zaznaczają władze, same procedury są dość skomplikowane. A od tego, czym przyjedzie węgiel - będzie też zależała ostateczna jego cena.

- W czwartek złożyliśmy pierwsze zamówienie na 200 ton. Mamy od 10 do 14 dni na odbiór, ale to skomplikowana procedura, na razie nie wiemy skąd będzie odbierany, nie znamy też ostatecznej ceny - maksymalnie ma być to dla mieszkańca 2 tys. zł, ale chcielibyśmy, żeby było to jednak nieco taniej - informuje burmistrz Pleszewa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy