Reklama

Pleszew rusza ze sprzedażą węgla. Jak i gdzie składać wnioski?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. UMiG Pleszew

Pleszew rusza ze sprzedażą węgla. Jak i gdzie składać wnioski? - Zdjęcie główne

Pleszew rusza ze sprzedażą węgla | foto arch. UMiG Pleszew

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 8 listopada mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew będą mogli składać wnioski - w sprawie zakupu węgla po preferowanej cenie.

Jak poinformowały dziś władze Pleszewa, od wtorku - 8 listopda - mieszkańcy będą mogli składać wnioski o zakup węgla.

Rusza sprzedaż taniego węgla w Pleszewie

Przypomnijmy: jak pisaliśmy w minionym tygodniu, władze Pleszewa zabezpieczyły na ten cel już 8 mln zł w budżecie miasta.

Teraz rozpoczyna się cała procedura.

Kto może złożyć wniosek o zakup taniego węgla w Pleszewie?

Zgodnie z zapowiedziami od 8 listopada uprawnieni i zainteresowani mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew mogą składać wnioski o zakup węgla kamiennego (groszek, orzech), którego preferencyjna cena nie przekroczy 2 tys. zł brutto za tonę. 

- Wniosek o zakup węgla od miasta po preferencyjnej cenie może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym prowadzonym na terenie Miasta i Gminy Plewszew na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla - zaznaczają władze Pleszewa.

Przez gospodarstwo domowe rozumie się gospodarstwo domowe prowadzone przez:

  • a) osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo
  • b) osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe);

Warunki zakupu węgla przez mieszkańców Pleszewa

- Należy podkreślić, że jeśli pod jednym adresem znajduje się więcej niż jedno gospodarstwo domowe, a do wspólnego ogrzewania wykorzystują one jeden kocioł na węgiel, to zakup węgla po preferencyjnej cenie będzie przysługiwał tylko dla jednego gospodarstwa domowego. Zakup będzie dostępny dla osób, które są: uprawnione do otrzymania dodatku węglowego oraz które dokonały prawidłowego  zgłoszenia lub wpisania węgla, jako głównego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - zaznaczają władze Pleszewa.

Uwaga! Ważną informacją jest to, że ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego została ograniczona.

Ile będzie można kupić taniego węgla w Pleszewie?

Sprzedaż będzie odbywała się w II transzach:

  • maksymalnie 1500 kg – do dnia 31 grudnia 2022 r.;
  • maksymalnie 1500 kg – od dnia 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

Gdzie składać wnioski o zakup węgla w Pleszewie?

Wnioski na I transzę zakupu węgla można składać do 15 grudnia 2022 roku w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie (pokój nr 111) tel. 62 7428 343. Można też to zrobić elektornicznie - przez ePUAP.

Uwaga! Do 17 listopada wydłużone zostaną godziny przyjmowania wniosków do 19.00. Po 17 listopada wnioski będzie można składać w standardowych godzinach pracy ratusza.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy