Reklama

Pleszew dostał kolejną transzę pieniędzy na wypłatę dodatku węglowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pleszew dostał kolejną transzę pieniędzy na wypłatę dodatku węglowego - Zdjęcie główne

Pleszew dostał kolejną transzę pieniędzy na wypłatę dodatku węglowego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Pleszewa otrzymały kolejną transzę pieniędzy na wypłaty dodatku węglowego dla mieszkańców. W sumie chodzi o 1 mln 141 tys. zł. Pozwoli to na wypłatę dla setek osób.

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miasta zabezpieczono w budżecie Pleszewa kolejne pieniądze na wypłatę dodatku węglowego. To druga transza pieniędzy, jaką otrzymał samorząd na wypłatę wspomnianego świadczenia dla mieszkańców.

Dodatek węglowy w Pleszewie. Są gotowe decyzje

- Chcemy uruchomić wypłatę dodatku węglowego jak najszybciej, stąd dzisiejsza sesja nadzwyczajna. Te pieniądze przychodzą sukcesywnie, pierwszą ratę umieściliśmy w budżecie, to druga rata - informował dziś burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Przypomnijmy: podczas pierwszej transzy, która trafiła do nas z rządu we wrześniu, na konto miasta wpłynęło 6 mln zł.

Wówczas rozpoczęto wypłatę dla tych osób, którzy mieli już wcześniej przyznaną decyzję pozytywną, jednak czekali z powodu braku pieniędzy na koncie miasta.

Teraz, jak informuje burmistrz, po przyjęciu do budżetu Pleszewa kolejnej puli pieniędzy od wojewody na wypłatę dodatków węglowych, pieniądze będą mogły szybko trafić do kolejnych wnioskodawców, którzy czekali na przelew.

Ile wniosków o dodatek węglowy złożono w sumie w Pleszewie?

- Kwota ponad 1,1 mln zł pozwoli na wypłatę dodatku 374 wnioskodawcom, wypłata rusza jutro - informuje burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Jak dodają władze miasta, w sumie w Mieście i Gminie Pleszew złożono 6.130 wniosków na dodatek węglowy, z czego pieniądze trafiły już do 2.686 wnioskodawców.

- 312 wniosków jest rozpatrzonych pozytywnie, ale czeka w kolejce na kolejną pulę pieniędzy. 1.127 wniosków pozostało jeszcze do rozpatrzenia - informuje burmistrz Pleszewa.

Będą kolejne pieniądze na dodatek węglowy w Pleszewie

Zgodnie z założeniami, by w pełni zabezpieczyć wypłatę dodatku węglowego, konieczne będzie otrzymanie jeszcze z rządu ok. 3 mln zł.

- Nie ma jeszcze informacji kiedy to nastąpi, mogą być więc takie kolejne sesje. W sytuacji, gdy ludzie czekają na pieniądze, trzeba taki ruch z dnia na dzień robić - mówił dziś burmistrz Arkadiusz Ptak.

Kto może otrzymać dodatek węglowy?

Przypomnijmy: dodatek węglowy przysługuje jedynie tym, którzy dokonali wpisu do bazy CEEB przed 11 sierpnia 2022 r. – nie dotyczy to jedynie nowych budynków, zgłaszanych po raz pierwszy do CEEB. Oznacza to, że osoby, które zmieniały swoje deklaracje i dane w bazie CEEB po tym terminie - nie mogą liczyć na wypłaty - stąd z pewnością nie każdy wnioskodawca w Mieście i Gminie Pleszew będzie miał pozytywnie zweryfikowany wniosek.

Po wejściu w życie ustawy nowelizującej przepisy dotyczące dodatku węglowego termin na wypłaty wynosi do 60 dni.

Przypomnijmy: trwają też prace w parlamencie związane z nowelizacją ustawy - chodzi o rozwiązanie sytuacji, gdy osoby posiadające rozdzielne piece - nie mogły otrzymać dodatku węglowego ponieważ był jeden adres gospodarstwa. Na terenie Miasta i Gminy Pleszew opisywaliśmy już taki przypadek.

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta zabezpieczono także pieniądze na zakup węgla dla mieszkańców - po cenie preferowanej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy