Początkowo dominikanki z Broniszewic próbowały pozyskać dofinansowanie na remont tego zabytkowego obiektu.
Niestety, nie udało się. Dlatego wymyśliły zbiórkę. Ta ruszyła we wrześniu 2019 roku.
- Nieśmiało zaczęłyśmy remont elewacji sądząc, że za parę lat będziemy mieć całą kwotę. A dzięki wam w rok uzbierałyśmy fundusze na wszystkie cztery ściany pałacu i wieżę – opisują dominikanki prowadzące Dom Chłopaków w Broniszewicach.
I dziękują wszystkim tym, którzy wsparli finansowo to zadanie.
Dzięki darczyńcom udało się zebrać ponad 1,6 mln zł. Dziś pałac w Broniszewicach prezentuje się pięknie.
Obiekt służy na cele terapii zajęciowej dla chłopców, zajęć indywidualnych oraz relaksacyjnych.
Poddasze przygotowywane jest dla wolontariuszy, których z miesiąca na miesiąc jest w Broniszewicach coraz więcej.
Komentarze (0)