Reklama

Burmistrz powołał dyrektora Domu Kultury w Pleszewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W związku z upływającą na początku tego roku kadencją dyrektora Domu Kultury, burmistrz Pleszewa powołał szefa tej instytucji na kolejne cztery lata. Pozostanie nim obecny dyrektor, Przemysław Marciniak.

W ostatnim dniu lutego burmistrz Pleszewa wydał zarządzenie, zgodnie z którym wskazano szefa Domu Kultury - a właściwie Zajezdni Kultury - na kolejne cztery lata.

Przemysław Marciniak pozostanie dyrektorem Zajezdni Kultury

Przypomnijmy: od 2019 roku dyrektorem Domu Kultury w Pleszewie jest Przemysław Marciniak. Wygrał wówczas konkurs organizowany na to stanowisko, przejmując tym samym stery pleszewskiej kultury od 1 marca 2019.

Wcześniej Przemysław Marciniak szefował przez wiele lat wydziałowi promocji w urzędzie, jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza, ukończył także studia podyplomowe z plastyki i pedagogiki. 

Zgodnie z najnowszym zarządzeniem burmistrza - Przemysław Marciniak pozostanie szefem placówki co najmniej przez kolejne cztery lata - do dnia 28 lutego 2027 roku.

Duże zmiany w kulturze w Pleszewie na przestrzeni ostatnich 4 lat

Warto przypomnieć, że od roku 2019 pleszewska kultura przeszła, pod rządami nowego dyrektora, małą rewolucję.

Z jednej strony Przemysław Marciniak nadzorował kończącą się w roku 2019 ogromną inwestycję, związaną z otwarciem nowej - i nowoczesnej - siedziby - przy ul. Kolejowej

Z drugiej strony, nastąpiła całkowita zmiana podejścia do oferty kulturalnej w mieście i gminie. Po dużej debacie z mieszkańcami w roku 2019 z udziałem nowego dyrektora - i po ostatecznej decyzji władz miasta - zdecydowano się zrezygnować całkowicie z organizacji Dni Pleszewa - w zamian zaproponowano z kolei organizację wielu zróżnicowanych imprez w ciągu całego roku.

Jak mówił z kolei niedawno w rozmowie z "Życiem Pleszewa" Przemysław Marciniak - to, co najbardziej go cieszy dziś - to fakt, że od momentu otwarcia nowej Zajezdni Kultury - obiekt tętni życiem.

 - To co mnie najbardziej cieszy – i co autentycznie jest dla mnie wzruszające – to widok pełnych sal. Gdy przychodzę np. o godz. 17.00 o widzę pełne obłożenie warsztatów - mówi Przemysław Marciniak, dyrektor Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Jak zaznaczał już wcześniej dyrektor placówki, chce ponadto, by Zajezdnia stała się dla mieszkańców swoistym "trzecim miejscem".

- Mentalnie dzielimy przestrzeń życia na dom, pracę/szkołę – i wspomniane trzecie miejsce, gdzie można się realizować, autokreować itd. – tłumaczy Przemysław Marciniak.

Dyrektor wprost mówił nam także, że zależy mu na stworzeniu w Zajezdni Kultury swoistej „rodziny”.

– De facto już budujemy fajną rodzinę artystów – widać to m.in. poprzez działania na warsztatach artystycznych – nawet robią je wewnętrznie – przenosi się to potem np. do szkół itd. Chciałbym, żeby ta jednostka podjęła swoistą misję – szczególnie w działaniach artystycznych, teatralnych, choć oczywiście też muzycznych. Stąd wspomniane trzecie miejsce – mówił "Życiu Pleszewa" niedawno Przemysław Marciniak.

Na koniec warto przypomnieć o najbliższych planach, jakie ma Zajezdnia Kultury.

W kinie Hel, które przeszło także przez ostatnie lata duże zmiany, otwarta zostanie w tym miesiącu nowa kawiarnia dla mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy