A-klasowe derby dla Unii [ZDJĘCIA]

A-klasowe derby dla Unii [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Unia Szymanowice pokonała Żaki Taczanów w A-klasowych derbach pleszewskiego powiatu, rozegranych dzisiaj w Nowej Wsi.

Po 19 minutach było już 2:0 dla unitów. Pierwszego gola zdobył z rzutu wolnego Mateusz Rybarczyk, a na 2:0 podwyższył głową Rafał Podsadny po rzucie rożnym, wykonywanym przez Pawła Gibkiego. Wynik meczu ustalił pod koniec pierwszej połowy Adam Włodarczyk, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul Tomasza Grzegorzewskiego na Dominiku Włodarczyku. Przed meczem gminne i klubowe władze podziękowały Rafałowi Podsadnemu i Pawłowi Grzesiakowi za wieloletnie występy na boisku w szymanowickich barwach. Obaj postanowili wziąć rozbrat z piłką. Relacja z meczu i szczegółowe statystyki we wtorkowym "Życiu Pleszewa". (ph)