Ciężka przeprawa Kosza we Wrocławiu. Zadecydowała dogrywka

Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

Ciężka przeprawa Kosza we Wrocławiu. Zadecydowała dogrywka - Zdjęcie główne

De Ante Barnes poprowadził Kosza do zwycięstwa we Wrocławiu | foto Piotr Hain

SportKosz Kompaktowy Pleszew zachował status niepokonanego zespołu w rozgrywkach II ligi. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, a o wygranej zadecydowała dopiero dogrywka.

Kosz wybrał się do stolicy Dolnego Śląska bez swojego centra, Filipa Sieradzkiego. Świetnie zastąpił go De Ante Barnes, ale po kolei.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, a pierwszą znaczącą przewagę, 25:13, podopieczni trenera Alana Urbaniaka osiągnęli pod koniec pierwszej kwarty. Ambitnie grający wrocławianie w 14’ zniwelowali straty do dwóch punktów i już do końca pojedynku toczył się wyrównany bój. W 28’ rywale wyszli na czteropunktowe prowadzenie i zapachniało niespodzianką. Gracze Kosza znów słabo trafiali z dystansu (5/24), ale mieli w swoich szeregach De Ante Barnsa, który na niespełna pięć minut przed końcem zasadniczego czasu gry znów wyprowadził pleszewian na prowadzenie. Koszykarz urodzony w amerykańskim Belvidere rozgrywał świetne zawody, zdobył łącznie 34 punkty, a dzięki 16 zbiórkom uzyskał double-double, okazując się bezsprzecznie MVP wczorajszego spotkania (ranking evaluation 39).

Kosz jeszcze na 12 sekund przed końcem zwyciężał 77:75, jednak dwa udane rzuty wolne Bartosza Ptaka dały wrocławianom remis. Ostatnia akcja należała do Kosza, rzut Krzysztofa Spały nie był skuteczny i konieczna była dogrywka. W trakcie dodatkowych pięciu minut doświadczenie wzięło górę nad młodością. Skuteczne rzuty braci Spała i ich zbiórki w obronie, przechwyt Patryka Marka, blok De Ante Barnsa i skończyło się wygraną 86:79.

Poprzeczka wędruje do góry i w niedzielę, 27 października, nasz zespół podejmie jednego z faworytów grupy D, Turów Zgorzelec. Początek pojedynku w hali przy ul. Szkolnej o godzinie 17:00.

EXACT SYSTEMS ŚLĄSK WROCŁAW – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 79:86