Medalowe biegi Mikołaja Janika - Zdjęcie główne
Zobacz
7
zdjęć

Sport Mikołaj Janik wywalczył dwa medale podczas przeprowadzonych we Włocławku Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce.

Reprezentant Stali Pleszew, rywalizujący w grupie młodzieżowców (u’23), pobił w biegu na 1500 metrów rekord życiowy (4:03,27), zajmując pierwsze miejsce. Brązowy medal wywalczył na dystansie 800 metrów, osiągając czas 1:58,12.

Jak spisali się pozostali lekkoatleci Stali Pleszew?

Juniorka młodsza Nikola Niewiada była piąta w biegu na 400 metrów (60,08), a na 200 metrów zajęła dwunastą lokatę (26,14). W dwóch konkurencjach juniorek młodszych (u’18) wystartowała też Martyna Karolak. W biegu na 800 metrów zajęła wynikiem 2:43,25 szesnastą lokatę, a na 400 metrów była 21, ustanawiając rekord życiowy (69,44). Igor Śliwa wystartował w chodzie na 5000 metrów juniorów młodszych i doszedł do mety na szóstej pozycji (26:05,01).

Jedynym zawodnikiem Stali, który wystartował we Włocławku w grupie wiekowej juniorów, był Łukasz Szymczak. Podopieczny trenerki Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak w obu występach pobił rekordy życiowe. W biegu na 3000 metrów zajął jedenastą lokatę (9:38,25), a na 3000 metrów z przeszkodami był dwunasty (10:46,07).