Okazała wygrana Kosza Kompaktowy Pleszew

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Jaworski

Okazała wygrana Kosza Kompaktowy Pleszew - Zdjęcie główne

Kosz Kompaktowy Pleszew pokonał Tarnovię 87:57 | foto Maciej Jaworski

Sport Miesiąc przerwy mieli koszykarze Kosza Kompaktowy Pleszew w rozgrywaniu III-ligowych spotkań. Dzisiaj zagrali ponownie, ogrywając na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne różnicą 30 punktów.

Rywale dotrzymywali kroku naszej drużynie tylko do połowy pierwszej kwarty, a ostatni raz byli na prowadzeniu w 5’ (7:5). Wówczas Szymon Dekiert rzutem z dystansu wyprowadził Kosza na prowadzenie, które od tej pory już tylko rosło. Zespół Alana Urbaniaka w 15’ osiągnął 21-punktową przewagę (40:19), która w 35’ po trafieniu Oliwiera Sobczaka zza linii 6,75m urosła do 33 oczek (80:47). W odniesieniu okazałej wygranej nie przeszkodziła absencja Krzysztofa Chmielarza.

Kolejny mecz drużyna Kosza rozegra także na wyjeździe. W sobotę, 10 grudnia, zagra z AZS-em Politechniką Poznańską. Pleszewskim kibicom zaprezentuje się dopiero 18 grudnia, kiedy to zmierzy się z niepokonaną w rozgrywkach Eneą Basket Junior Poznań. Pleszewski zespól zajmuje w tabeli grupy A2 III ligi czwarte miejsce z dorobkiem pięciu zwycięstw i jednej porażki, ale ma do rozegrania aż trzy pojedynki zaległe.

TARNOVIA TARNOWO PDG. – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 57:87