Pierwszy krok wykonany

Sport Kosz Kompaktowy Pleszew zrobił olbrzymi krok na drodze do awansu do II ligi. W pierwszym meczu finałowego turnieju w Poznaniu pokonał KS Basketball Elbląg.

Przez dwie i pół kwarty toczyła się bardzo wyrównana walka. Pierwszoplanową postacią w zespole rywali był Przemysław Zamojski, reprezentant kraju w koszykówce 3x3, który w pierwszej połowie zdobył 14 punktów. Po przerwie został jednak skutecznie powstrzymany i był to jeden z kluczy do końcowego triumfu.

W 24’ na świetlnej tablicy widniał rezultat 45:45, ale przez kolejnych 16 minut gracze Kosza dali sobie rzucić tylko 15 punktów. Mocna obrona pozwalała wyprowadzać skuteczne kontrataki, po których punktowa przewaga rosła. MVP meczu okazał się Patryk Marek, który popisał się rankingiem evaluation 31.

– Pierwszy krok wykonany. Chłopacy w jakimś stopniu zatrzymali Przemka Zamojskiego. Na razie się nie cieszymy, bo to jest dopiero pierwszy krok. Musi jeszcze wykonać drugi – powiedział trener Alan Urbaniak.

Jutro o godz. 17:30 nasz zespół zagra z Wiarą Lecha Poznań. W niedzielę o godzinie 10:00 zmierzy się z MCKiS Jaworzno. Do II ligi awansują dwa najlepsze zespoły.

KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW – KS BASKETBALL ELBLĄG 77:60

KWARTY

17:15, 19:15, 19:20, 22:10

PUNKTY

Kosz Kompaktowy Pleszew: Patryk Marek – 26 (1), Krzysztof Spała – 23 (2), Mikołaj Spała – 12 (2), Davit Shukakidze – 8, Krzysztof Chmielarz – 7, Patryk Cebulski – 1, Bruno Kromolicki – 0; najwięcej dla rywali: Przemysław Zamojski – 20 (2), Kacper Jastrzębski - 16