Reklama

Tomasz Pawłowski ukończył Spartathlon!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Tomasz Pawłowski znalazł się w gronie 353 biegaczy z całego świata, którzy stanęli na starcie Spartathlonu – największej imprezy sportowej długodystansowców. I zameldował się w czołówce, osiągając świetny rezultat!

Wymagająca trasa ultra maratonu długości 246 kilometrów wiodła od podnóża Acropolu w Atenach poprzez strome zbocza aż do Sparty. Metę usytuowano pod pomnikiem Leonidasa.

Tomasz Pawłowski ukończył Spartathlon

Nasz biegacz z kilometra na kilometr przesuwał się w górę stawki, na przedostatnim punkcie kontrolnym klasyfikowany był na ósmym miejscu, by metę przekroczyć dzisiaj o 8:58 na dziesiątej pozycji jako najlepszy z Polaków! Na pokonanie morderczego dystansu potrzebował 27 godzin, trzynastu minut i 20 sekund.

Dla biegacza z Dobrzycy był to powrót do Grecji po trzech latach. W 2019 roku ukończył Spartathlon na 89. pozycji w czasie 33:31:20.

Skąd wziął się pomysł na Spartathlon? John Foden, brytyjski dowódca Skrzydła RAF i zarazem badacz kultury starożytnej Grecji zastanawiał się, czy współczesny człowiek byłby w stanie pokonać drogę z Aten do Sparty w ciągu 36 godzin niczym ateński posłaniec Fidypides, który w 490pne wyruszył, by szukać pomocy w wojnie między Grekami, a Persami. Brytyjczyk wraz z trzema kolegami dokonał tego w 1982 roku, a od 1984 roku rozgrywane są już regularnie zawody.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy