Reklama

Będą nowe tereny inwestycyjne w Mieście i Gminie Pleszew?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Pleszewa szukają nowych terenów, które można w przyszłości aktywizować pod względem gospodarczym. Niedawno rozpoczęła się procedura związana z działkami rolnymi w obrębie Sowiny. W planie jest przygotowanie terenu pod produkcję i usługi.

Nowe tereny inwestycyjne w Mieście i Gminie Pleszew

Wspomniane działki w Sowinie – o numerach 151 oraz 159 – obecnie są gruntami rolnymi o IV klasie ziemi. Władze Pleszewa – szukając nowych terenów inwestycyjnych, chcą w przyszłości aktywizować je – pod usługi lub produkcję.

Podczas jednej z tegorocznych sesji rady miasta przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – we wspomnianym obrębie.

- Miasto i Gmina Pleszew stara się rozszerzać tworzenie terenów inwestycyjnych. Są dwie duże działki, które są własnością Krajowego Zasobu Nieruchomości: 151 i 159 umiejscowione w miejscowości Sowina. Jest to klasa IV ziemi. Chcemy tam przygotować potencjalny teren inwestycyjny pod usługi lub produkcję – informuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

KIedy nowe tereny inwestycyjne w Pleszewie?

Jak jednak zaznacza szef gminy, to dopiero początek całej procedury, która może jeszcze potrwać.

- Droga, aby zaktywizować ten teren, jest dość długa. Jesteśmy na etapie zmiany studium. Dopiero po rozstrzygnięciu, w którym kierunku i w jaki sposób będzie przebiegała droga S-11 będzie można podjąć konkretne kroki – zaznacza burmistrz Pleszewa.

W GALERII ZNAJDZIECIE NA MAPIE ZAZNACZONE DZIAŁKI, O KTÓRYCH MOWA

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy