Reklama

Będzie nowy plac zabaw w Pleszewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy nowego osiedla w rejonie ul. Armii Poznań będą mieli swój plac zabaw. To jedna z obietnic, jaką złożył burmistrz podczas spotkania w maju.

Podczas ostatniej sesji rady w Pleszewie do budżetu wprowadzono nową inwestycję: budowę placu zabaw przy ul. Perłowej. Zaplanowane prace kosztować będą ok. 50 tys. zł. 

Nowy plac zabaw na ul. Perłowej w Pleszewie był jedną z deklaracji władz

Przypomnijmy: ul. Perłowa znajduje się na nowym osiedlu w rejonie ul. Armii Poznań. Wspomniana inwestycja to spełnienie jednej z deklaracji, jaką złożył w maju mieszkańcom osiedla burmistrz Arkadiusz Ptak - podczas specjalnego spotkania. Pisaliśmy wówczas o tym szerzej na naszych łamach.

Na miejscu omawiano wówczas różne bieżące – i palące – problemy. Głównym była oczywiście sprawa przejęcia dróg na osiedlu przez władze miasta - o co prosili mieszkańcy, a co - jak mówił wówczas włodarz - nie jest obecnie możliwe m.in. z powodu braku kanalizacji deszczowej.

Będzie plac zabaw na ul. Perłowej w Pleszewie 

Omawiano jednak także inne kwestie - jak m.in. brak placu zabaw dla dzieci w tej części miasta, problemy ze śmieciami czy brak oświetlenia ulicznego na osiedlu.

Burmistrz Arkadiusz Ptak złożył wówczas kilka deklaracji mieszkańcom. I o ile samo przejęcie dróg nie wchodzi obecnie w grę, to włodarz zadeklarował m.in. możliwość stworzenia placu zabaw - na działce nr 3697/28 - znajdującej się na wspomnianej ulicy Perłowej. I to właśnie - zgodnie z zapisami w tegorocznym budżecie - ma się wkrótce wydarzyć.

Co z kolei z brakiem oświetlenia? Zgodnie z deklaracją burmistrza po podpisaniu porozumienia urząd przystąpi do jego projektowania. Burmistrz zadeklarował, że miasto poniesie koszty zakupu lamp i słupów - i późniejsze koszty ich utrzymania, jednak wykonanie części podziemnej należy już do właściciela/właścicieli poszczególnych dróg. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy