Reklama

Chciała zostać lekarzem. Teraz sama potrzebuje pomocy. Przyjaciele i nauczyciele Basi Janiak organizują dla niej zbiórkę

Opublikowano: pt, 21 maj 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Archiwum rodzinne

Chciała zostać lekarzem. Teraz sama potrzebuje pomocy. Przyjaciele i nauczyciele Basi Janiak organizują dla niej zbiórkę   - Zdjęcie główne

Trwa zbiórka na leczenie Basi Janiak. Do akcji włączyło się również pleszewskie liceum. | foto Archiwum rodzinne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Basi Janiak. 19-latka jest uczennicą pleszewskiego liceum. Społeczność szkoły zorganizowała już kwestę w placówce. Będzie też koncert.

Reklama

Basia została potrącona w środę – 28 kwietnia. Kilka dni przed egzaminem maturalnym.  Do tych dramatycznych wydarzeń doszło na przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania Podgórna - Nowa Wieś. Lekarze stwierdzili u Basi uraz wielonarządowy, złamanie obu kości lewego podudzia, stłuczenie płuc i co najgorsze - bardzo poważne i obszerne obrażenia twarzy – liczne złamania lewej strony twarzoczaszki.

- O otarciach i siniakach na całym ciele nie ma co nawet wspominać – mówi tato Basi, pan Cezary.

Zbiórka na leczenie Basi Janiak

Nad stanem zdrowia 19-latki czuwała armia lekarzy. Konsultował ją chirurg, neurochirurg i laryngolog, a także chirurg szczękowo-twarzowy oraz ortopeda. Po wyjściu ze szpitala Basię czeka natychmiastowa rehabilitacja neurologiczna. Im szybciej, tym lepiej. W takich przypadkach czas ma bowiem ogromne znaczenie. Trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację maturzystki. Pieniądze można wpłacać m.in. przez portal zrzutka.pl. LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ

Orientowaliśmy się z żoną co do kosztów turnusów rehabilitacyjnych i wychodzi na to, że to ogromne pieniądze – jeden turnus wyjazdowy do prywatnej kliniki to kilkanaście tysięcy złotych! To straszna kwota dla każdej średnio zarabiającej w Polsce rodziny. Zrobimy co w naszej mocy, ale obawiam się, że sami tego nie udźwigniemy. Dlatego zwracamy się tutaj o pomoc dla mojej córeczki- apeluje pan Cezary. 

Najlepsza absolwentka liceum

Basia Janiak ma dopiero 19 lat. Jest uczennicą I LO w Pleszewie. To ścisły umysł - na maturze wybrała rozszerzoną matematykę, fizykę, chemię, biologię i angielski.

– Basia to nasza najlepsza absolwentka. W tym roku otrzymała medal im. Janiny Klatt dla najlepszego ucznia przedmiotów ścisłych, odebrała go jej siostra. Była finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i Olimpiady Biologicznej. Chciała zostać lekarzem –  mówi Lilla Deleszkiewicz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie.

Zapewnia, że cała społeczność liceum wspiera Basię Janiak i jej rodzinę całym sercem.

- Wierzymy, że jest silna i pokona wszystkie przeciwności losu - zaznacza dyrektorka.

I dodaje, że cała społeczność szkolna angażuje się w zbiórkę na leczenie i rehabilitację 19-latki.

– Już zorganizowaliśmy zbiórkę pomiędzy uczniami i nauczycielami. Wysłałam też prośbę o pomoc do zaprzyjaźnionych szkół i władz. Planujemy koncert charytatywny, w którym wystąpią  nasi uczniowie – zapowiada Lilla Deleszkiewicz. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.