Reklama

Co z budową południowej obwodnicy Pleszewa? „Tak blisko nie byliśmy jeszcze nigdy”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Półtora roku mija od momentu konsultacji społecznych z mieszkańcami Brzezia w sprawie budowy południowej obwodnicy Pleszewa – czyli drogi łączącej krajową 11 i 12. Kiedy inwestycja będzie realizowana? I w jakim kształcie?

Co z budową południowej obwodnicy Pleszewa?

Przypomnijmy: konsultacje społeczne w sprawie budowy południowej obwodnicy miasta odbyły się w Brzeziu pod koniec 2020 roku.

To ważna inwestycja drogowa, o której mówi się w mieście od wielu, wielu lat. Piszemy o tym regularnie w„Życiu Pleszewa”.

Czas jednak mija, a losy tej inwestycji wciąż nie są skonkretyzowane – wciąż nie znamy jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia prac. O sprawę pytają mieszkańcy – m.in. podczas ostatnich zebrań osiedlowych. 

Południowa obwodnica Pleszewa. Co dalej? 

Jak wygląda więc obecnie sytuacja związana ze wspomnianą inwestycją?

Jak przypomina burmistrz, po wcześniejszym porozumieniu z GDDKiA dokumentację dla tych prac realizowała gmina. Później z kolei budowę południowej obwodnicy na odcinku Brzezie-Zielona Łąka rząd wpisał w szerszy projekt – budowy drogi S-11. Kiedy prace mogą się rozpocząć?

- Przekazaliśmy GDDKiA dokumentację w sprawie południowej obwodnicy. Z tego co wiem, w 90 proc. przebieg jest wyznaczony – od Brzezia przed kościołem w kierunku Zielonej Łąki. Ta inwestycja jest wpisana w plany budowy drogi S-11 – w planach GDDKiA nazwano to jako „zmiana przebiegu drogi nr 12 od Brzezia do Zielonej Łąki” – tłumaczy burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Jak dodaje, na razie trwa etap związany z decyzją środowiskową. 

- Trudno mi powiedzieć kiedy będzie realizacja, obecnie jesteśmy na etapie decyzji środowiskowej, a z tego co wiem, są obecnie pewne problemy z S-11 na trasie Jarocin – Kórnik z powodu wykrycia gniazda bociana. Mogę jednak powiedzieć, że tak blisko jak teraz - jeszcze nigdy nie byliśmy – tłumaczył mieszkańcom burmistrz Arkadiusz Ptak.

Przypomnijmy: wcześniej - przed wspomnianą sytuacją, o której mówił burmistrz, wstępny termin budowy obwodnicy Pleszewa wyznaczano na lata 2026-2028. Teraz, sprawa może się przedłużyć.

Co z kolei z samą budową drogi S-11? Jak może przebiegać przez nasz teren?

Budowa drogi S-11. Gdzie mogą być zjazdy w rejonie Pleszewa?

Przypomnijmy: podczas wcześniejszych konsultacji, które odbyły się m.in. w Pleszewie – mówiono o trzech możliwych wariantach.

Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, jednak jak mówił mieszkańcom miasta burmistrz podczas zebrań – na dziś najbardziej prawdopodobne wydają się dwa zjazdy w naszym rejonie.

– Według ostatnich analiz jeden ze zjazdów byłby między Łaszewem a Baranówkiem, a drugi centralnie na granicy Suchorzewa i Kotlina – mówił Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy