Reklama

Kiedy rozpocznie się budowa ronda i remont ul. Armii Poznań w Pleszewie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać - Kiedy rozpocznie się budowa nowego ronda oraz planowana przebudowa ul. Armii Poznań? - dopytują mieszkańcy Pleszewa. Sprawdziliśmy.

Władze powiatu pleszewskiego pozyskały niedawno 5 mln zł - w ramach rządowego programu Polski Ład - na przebudowę ul. Armii Poznań w Pleszewie wraz z budową nowego ronda na obecnym skrzyżowaniu ulic: Lipowej, Malińskiej, 70 Pułku Piechoty i wspomnianej Armii Poznań. Pisaliśmy o tym szerzej w "Życiu Pleszewa".

Przypomijmy: dzięki dofinansowaniu uda się poprawić bezpieczeństwo na wspomnianym skrzyżowaniu, które dziś - jak komentowali już szeroko na naszych łamach sami mieszkańcy - nie jest bezpieczne. 

- Trudno czasami tu wyjechać, dochodzi zresztą często do kolizji. Rondo jest potrzebne - opowiadali nam wcześniej mieszkańcy miasta.

Warto dodać, że mieszkańcy od dawna apelowali także o przebudowę samej ul. Armii Poznań - o czym również pisaliśmy w "Życiu Pleszewa" na bieżąco. Problemem jest m.in. brak pasów dla pieszych - w okolicy galerii, czy kolejne dziury, jakie się pojawiają na wspomnianej trasie.

Kiedy rozpocznie się budowa ronda i przebudowa ul. Armii Poznań w Pleszewie?

Teraz - ma się to zmienić.

- Pytanie jednak kiedy, bo zapowadano wspomniane prace, a na razie nie widać żadnych przygotowań. Czy wiadomo już może kiedy ul. Armii Poznań będzie remontowana? Kiedy konkretnie powstanie rondo? - pyta wprost jeden z naszych Czytelników.

Sprawdziliśmy w jego imieniu, jak wygląda sytuacja związana z tą wielomilionową inwestycją.

Jak informują władze Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie, wspomniana inwestycja powinna być realizowana w przyszłym roku.

- Zgodnie z programem, mamy 9 miesięcy na ogłoszenie postępowania przetargowego. Obecnie trwają jeszcze prace dokumentacyjne - mamy już gotowy projekt ronda, pozostała jeszcze kwestia przebudowy ulicy - informuje Halina Meller, szefowa ZDP w Pleszewie.

Jak dodaje, według założeń, cała inwestycja powinna być zakończona do października 2023 roku.

Warto na koniec dodać, że - jak mówił już nam starosta pleszewski - remont będzie kompleksowy - poza rondem planowane jest także stworzenie nowego ciągu pieszo-rowerowego przy Armii Poznań.

- W planie jest m.in. chodnik i ścieżka rowerowa - wyliczał nam wcześniej starosta pleszewski, Maciej Wasielewski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy