Reklama

W Pleszewie powstanie nowe rondo! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po latach oczekiwań w końcu się udało. Na skrzyżowaniu ulic 70 Pułku Piechoty, Armii Poznań, Lipowej oraz Malińskiej powstanie rondo. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Przypomnijmy: budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 70. Pułku Piechoty, Armii Poznań, Lipowej oraz Malińskiej była od dawna oczekiwana przez mieszkańców Pleszewa.

– Rondo tutaj jest po prostu konieczne! Wyjechanie od strony Kowalewa graniczy czasami z cudem – mówili już na naszych łamach Czytelnicy

Mieszkańcy apelowali o budowę ronda w Pleszewie

Ludzie wprost zaznaczali, że jest tutaj po prostu niebezpiecznie.

- To skrzyżowanie jest jednym z najdziwniejszych i najniebezpieczniejszych w Pleszewie. Kiedyś równać się z nim mogło tylko to na Słowackiego i Targowej, ale tam w końcu zrobili rondo – komentował jeden z Czytelników, który wprost apelował o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Lipowej, 70. Pułku Piechoty, Armii Poznań oraz Malińskiej w Pleszewie.

Przypomnijmy: jak mówił już wcześniej "Życiu Pleszewa" starosta pleszewski, projekt na budowę ronda już jest gotowy od dłuższego czasu.

– Posiadamy gotowy projekt na budowę wspomnianego ronda, mamy także ważne pozwolenie na budowę – mówił nam Maciej Wasielewski.

Starostwo dostało pieniądze na budowę ronda w Pleszewie i przebudowę ul. Armii Poznań

W związku z tym, że inwestycja szacowana była co najmniej na kilka milionów złotych, władze powiatu starały się o dofinansowanie do wspomnianych prac - złożyły wniosek w ramach rządowego programu „Polski Ład”.

I udało się!

Zgodnie z listą opublikowaną 30 maja na rządowych stronach - powiat pleszewski pozyskał 5 mln zł na budowę ronda we wspomnianym miejscu. Warto jednak zaznaczyć, że sam projekt jest szerszy - remont ma dotyczyć także całej długości ul Armii Poznań. A o to także prosili mieszkańcy Pleszewa.

Starosta pleszewski przyznaje, że remont będzie kompleksowy - poza rondem planowane jest także stworzenie nowego ciągu pieszo-rowerowego przy Armii Poznań.

- W planie jest m.in. chodnik i ścieżka rowerowa - wylicza starosta pleszewski, Maciej Wasielewski.

Wstępnie koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 6 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy