Reklama

Do Dobrzycy wciąż napływa pomoc. Mieszkańcy powiatu pokazują swoje wielkie serca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Do Dobrzycy wciąż napływa pomoc. Mieszkańcy powiatu pokazują swoje wielkie serca - Zdjęcie główne

Dariusz Dryjański, sołtys Suchorzewa przywiózł dziś od mieszkańców swojej wsi dary - dla poszkodowanych mieszkańców Dobrzycy. Wręczył je symbolicznie na ręce burmistrza Jarosława Pietrzaka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ludzi wielkich serc w powiecie pleszewskim nie brakuje. Cały czas informujemy o pomocy, jaka spływa do Dobrzycy dla poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej, która przeszła przez gminę 17 lutego. W piątek - 25 lutego - pieniądze i dary - w imieniu mieszkańców Suchorzewa - przywiózł sołtys wsi Dariusz Dryjański.

Akcje pomocowe dla poszkodowanych po wichurach w Dobrzycy

Przypomnijmy: straty spowodowane przez nawałnicę w całym powiecie pleszewskim są ogromne.

Ludzie w wyniku trąby powietrznej tracili dorobek swojego życia. Na szczęście nie zostali pozostawieni samym sobie. Jak opisujemy na naszych łamach - ruszyła lawina pomocy dla poszkodowanych.

Do Dobrzycy wciąż napływają kolejne dary. W środę informowaliśmy m.in. o pomocy, jaką udzielili przedstawiciele Leroy Merlin z Suchego Lasu k. Poznania i Kalisza. Podarowali poszkodowanym kilkaset metrów papy.

Mieszkańcy Suchorzewa solidarni z Dobrzycą

Dziś - w piątek 25 lutego - do Dobrzycy napłynęła kolejna pomoc. Tym razem zebrane dary oraz pieniądze przywiózł w imieniu mieszkańców wsi sołtys Dariusz Dryjański.

- Mieszkańcy naszej wsi zebrali w sumie 4 tys. zł, ponadto przywiozłem dziś, dzięki ich darom, materiały budowlane - mówi sołtys Suchorzewa Dariusz Dryjański.

Pieniądze zostały wpłacone na oficjalne konto zbiórki dla poszkodowanych, a wspomniane dary od mieszkańców Suchorzewa sołtys przekazał symbolicznie na ręce burmistrza Dobrzycy, Jarosława Pietrzaka.

- Bardzo dziękuję za ten piękny gest i pomoc mieszkańcom Suchorzewa - podkreślał dziś Jarosław Pietrzak.

Dobrzyca dziękuje za pomoc

Za dary dziękował również Wojciech Maniak, który koordynuje w gminie akcję pomocową.

- Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom powiatu - bo pomagają mieszkańcy różnych miejscowości i wsi. Pomoc otrzymaliśmy w ostatnich dniach m.in. z Czermina, odwiedzili nas ludzie z Pieruch, Piekarzewa - wylicza Wojciech Maniak

Jak się dowiedzieliśmy, na koncie Stowarzyszenia Inicjatyw społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca jest w tej chwili ok. 200 tysięcy złotych.

Przypomnijmy: pomoc finansową zadeklarował też Bank Spółdzielczy w Dobrzycy.

– Bank wesprze kwotą 100.000 zł tych, którzy nie posiadali ubezpieczenia, a także tych których sytuacja prawna nie jest uregulowana. Pomoc dotrze do mieszkańców jak najszybciej – zapowiedzieli już wcześniej przedstawiciele BS w Dobrzycy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy